XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022 Roku Pańskiego

Módlmy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. Przeżywamy sierpień – miesiąc, w którym myśli Polaków kierują się ku Jasnej Górze, gdzie od wieków z głęboką wiarą zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

1. W poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana
2. We wtorek, 9 sierpnia – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męcz.
3. W środę, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
4. W czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
5. W sobotę, 13 sierpnia – święto Matki Bożej Kalwaryjskiej.
6. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej diecezji.

1. Pożegnanie ks. Mirosława: Dzisiejsza niedziela, a zwłaszcza Msza św. o godzinie 8.30 jest oficjalnym pożegnaniem i podziękowaniem Panu Bogu za osiem lat posługi w naszej parafii ks. Mirosława Karety. Ks. Mirosław przybył na Złote Łany w 2014 roku. Zdążył poznać jeszcze śp. ks. Józefa Szczyptę, emerytowanego pierwszego proboszcza i współpracować z jego następcą – ks. Stanisławem Budziakiem. Jest więc ważnym świadkiem dziejów naszej młodej wspólnoty parafialnej. Swoją osobowością i zaangażowaniem duszpasterskim zyskał szybko przychylność parafian. A swoją wyrazistą postawą wobec niejednokrotnie trudnych problemów – szacunek i wdzięczność wielu z nas. Jesteśmy Księdzu wdzięczni, że zawsze dbał o jedność wspólnoty parafialnej i kapłańskiej, że prowadził nas drogami Bożymi, że swoje obowiązki duszpasterskie wykonywał ze starannością i dbałością, poświęcając swoje umiejętności i czas, modlitwy i cierpienia Chrystusowi i Jego Kościołowi, czyli w jakimś stopniu nam właśnie; sprawując sakramenty, głosząc Słowo Boże, odwiedzając chorych, ucząc w szkole i prowadząc pielgrzymki. Za to wszystko dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować ks. Mirosławowi. Za to także, że był z nami wzbogacając nas swoim doświadczeniem w chwilach radosnych i trudnych, a tych w czasach pandemicznych i niespokojnych, nie brakowało. Bóg Zapłać Księdzu, ks. Mirosławie! Życzymy Ci, abyś te łaski i dary, które przygotował dla Ciebie Najwyższy Kapłan, Jezus Chrystus; rozpoznał i przyjął. Oby napełniły Cię pewnością o Jego niezmiennej miłości i sprawiły, że Twoja posługa na nowej parafii będzie owocna. I że w Oświęcimiu znajdziesz życzliwych i dobrych parafian. O to się będziemy modlić przez wstawiennictwo św. Józefa, naszego Patrona.

2. Nabożeństwo Fatimskie: Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie w sobotę 13.08. br. na godzinę 17,19. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi o. Sławomir Ledwoń OFM.