V Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA 7.05.2023 r.

Dziś 5 niedziela wielkanocna. „Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
2. W piątek, 12 maja – wspomnienie św. Pankracego, męczennika.
3. W sobotę, 13 maja – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość św. Stanisława: Jutro, w poniedziałek, 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zwierzamy mu sprawy Ojczyzny. W tym dniu ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu sześciu akolitom naszej diecezji. Jest to także dzień imienin naszego księdza proboszcza Stanisława. Polecajmy ich wszystkich Dobremu Pasterzowi, modląc się w ich intencjach o zdrowie, pogodę ducha i błogosławieństwo Boże.
  2. I – Komunia św.: W przyszłą nasza parafia przeżywać będzie radosną uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Dzień wcześniej dzieci i ich rodziny przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Otoczmy je szczególną modlitwą i życzliwością, aby ten Dar zaowocował w ich życiu prawdziwą świętością i wiernością Chrystusowi. Uroczysta Msza św. pierwszokomunijna będzie odprawiona w niedzielę o godzinie 13.00.
  3. Nabożeństwa majowe – są odprawiane codziennie o godz. 17.30. w kościele, a pod krzyżem na oś. Langiewicza, dzisiaj o godz. 15.00. Zapraszamy!
  4. Krąg biblijny: W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  5. Nabożeństwo fatimskie: W sobotę, 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Początek nabożeństwa tradycyjnie o godzinie 17.19. (w godzinie objawień. ) i połączymy go z nabożeństwem majowym.
  6. Koncert: W niedzielę, 21 maja po wieczornej Mszy św. zapraszamy na misteryjny koncert „Pieśń nad Pieśniami” Teatru Exit. Więcej o nim powiemy w przyszłą niedzielę, ale już teraz można o nim przeczytać na naszej stronie parafialnej.
  7. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” która jest wyłożona przy drzwiach kościoła.

 

Wszystkim, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!