XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta druga niedziela w ciągu roku. Listopad przypomina nam o śmierci. Bóg jednak przez swego Syna obwieszcza wszystkim życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przychodzimy na Eucharystię, by przyjąć dar życia, by także zyskać nadzieję zmartwychwstania.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W środę, 9 listopada – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
2. W czwartek, 10 listopada – wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża.
3. W piątek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina, biskupa.
4. W sobotę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Modlitwa za zmarłych: Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszej parafii codziennie o godz. 17.30 odprawiamy modlitwy wypominkowe za dusze naszych bliskich polecanych w wypominkach miesięcznych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze zamówić wypominków rocznych, to może to uczynić dziś lub w najbliższym tygodniu. Przypominamy, że przy nawiedzeniu cmentarza można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (raz dziennie w kolejne dni do 8 listopada włącznie). A dzisiaj zapraszamy jeszcze na Nieszpory za zmarłych o godzinie 17.15.

  2. Podziękowania: Serdeczne podziękowania kierujemy do parafian składających wypominki i za złożone przy tej okazji ofiary. Jest to wyraz Waszej życzliwości i troski za żywych i zmarłych. Bóg zapłać! Część ofiar przekazujemy na działalność duszpasterską.

  3. Imieniny ks. Marcina: Z okazji imienin ks. Marcina przypadających w piątek, 11.11. wraz z modlitwę przekazujemy ks. Marcinowi serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, ludzkiej życzliwości oraz opieki św. Patrona. W niedzielę, 13 listopada na Mszy św. o godzinie 11.30 wraz z przedstawicielami wszystkich naszych wspólnot parafialnych modlić się będziemy za księdza Solenizanta wypraszając dla niego potrzebne łaski. Zapraszamy!

  4. Modlitwy o uzdrowienie: Eucharystia oraz nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00. Przed nabożeństwem poświęcenie dewocjonaliów oraz egzorcyzmowanej wody, soli oraz oliwy.

  5. Święto Niepodległości: W piątek, 11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej ojczyzny. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Na ten dzień Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  6. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: W przyszłą niedzielę, 13 listopada, jak co roku w drugą niedzielę listopada, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka; Światowy Dzień Ubogich.

  7. Poczęstuj się Słowem: Pragniemy zwrócić uwagę na nową inicjatywę parafialną przybliżającą nam Pismo św. i życie Nim na co dzień. „Poczęstuj się Słowem Bożym” – tak została nazwana ta inicjatywa, polegająca na zabieraniu z kościoła kartek z cytatami Pisma św., które będą nam towarzyszyć w całym tygodniu w osobistych rozważaniach i modlitwach. Karty są wyłożone na stolikach z prasą. Zachęcamy serdecznie!

  8. Koncert organowy: W imieniu uczniów i nauczycieli Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej, zapraszamy na koncert muzyki organowej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.

  9. Czytelnictwo: Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.  

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, Szczęść Boże!