NIEDZIELA 06.03.2022r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Każdego człowieka wierzącego tworzą trzy relacje: z Bogiem, z bliźnim oraz z samym sobą. Każda z tych więzi wymaga ciągłej renowacji. Dla wielu wierzących Wielki Post jest czasem zwiększonej mobilizacji, by dotknąć zaniedbanych w sobie sfer. Wielu katolików dopiero w Wielkim Poście potrafi rozpocząć porządną pracę nad sobą. I tak oto modlitwa, post i jałmużna są narzędziami przez które Duch Święty remontuje ludzi.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 7 marca – przypada wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty.
2. We wtorek, 8 marca – wspominamy św. Jana Bożego, zakonnika.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wojna w Ukrainie: Solidarnie trwamy przy narodzie ukraińskim zarówno w modlitwie, jak i w konkretnych czynach:

Na rachunek Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej już przekazaliśmy 16.050 zł pochodzące ze zbiórek 28 lutego oraz 2 marca 2022.

– Podtrzymujemy śpiew Suplikacji po każdej Mszy św. Ponadto kto może, niech włączy się w modlitwę różańcową w intencji pokoju w Ukrainie, a także w intencji nawrócenia Rosji. Módlmy się indywidualnie, w rodzinach, w sąsiedztwie i w kościele, a przy krzyżu misyjnym codziennie o godzinie 15.00. (Wzywajmy świętych patronów Ukrainy: Św. Michała archanioła, Św. Jozafata i Bł. ks. Władysława Bukowińskiego, którego obrazek można zabrać z kościoła.)

– Pozostańmy czujni na wypadek konieczności przyjęcia rodzin uchodźców z Ukrainy. W razie potrzeby będziemy prosić o pomoc. Pomoc uchodźcom z ramienia Kościoła koordynuje Caritas.

– Pomagamy bezpośrednio Ukraińcom, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, poprzez pracujących m.in. w rejonach działań wojennych Księży Salezjan. Dary rzeczowe zbierane w ostatnich dniach już udają się do potrzebujących. Bóg Zapłać za okazane serce.

  1. Wielki Postmodlitwą, postem i jałmużną niech będą naznaczone przeżywane dni rozpoczynającego się pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga krzyżowa: w piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15 (dla dorosłych) i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży. (około 18.45). Medytacje Drogi krzyżowej 11 marca o godz. 17.15 poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła. Dziękujemy za podjęty trud.

Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym.

3. Adoracje: Tradycyjnie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. z nabożeństwem o uzdrowienie duszy i ciała wraz z błogosławieństwem soli i oliwy, odbędzie się godzinna adoracja w ciszy. Na adorację zapraszamy także w czwartek po wieczornej Mszy św.

4. Zespół Synodalny: W czwartek, 10 marca zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny do Domu Katechetycznego. Początek spotkania poprzedzonego modlitwą około 19.15.

5. Straż Honorowa: Straż Honorowa NSPJ spotka się na modlitwie pasyjnej w sobotę, 12 marca około 7.30 w kościele.

6. Rekolekcje Wielkopostne: Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. (13 do 16.03. br.) Będzie im przewodniczył franciszkanin o. Feliks Rachwalik, biblista i znany przewodnik pielgrzymek do Ziemi Świętej. Zróbmy wszystko, aby z tych duchowych ćwiczeń jak najbardziej skorzystać. Plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

7. Odpust parafialny: Zbliża się uroczystość św. Józefa – patrona parafii. Suma odpustowa będzie odprawiona w sobotę, 19 marca w liturgiczną uroczystość św. Józefa o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Piotr Greger, który w tym dniu udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.  W czwartek, 10 marca rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Modlić się będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej. W zakrystii lub w puszce znajdującej się przy figurze Matki Bożej możemy składać podziękowania i prośby do naszego Patrona. Zapraszamy!

8. Msze św. za kapłanów: W najbliższą niedzielę, 13 marca o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Mirosława z okazji jego niedawnych imienin. Informujemy także, że w każdy III wtorek miesiąca Wspólnoty naszej parafii ofiarują intencję mszalną za kapłanów pracujących w parafii oraz za zmarłych kapłanów rodaków z ks. prałatem Józefem Szczyptą. Zapraszamy i dziękujemy za tą cenną inicjatywę modlitewną.

Wszystkim życzymy spokojnego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!