V NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 06. 02. 2022 r.

Być powołanym, to znaczy żyć wiarą, która polega na przyjęciu ewangelicznych zasad, nawet w najbardziej prozaicznych czynnościach życia – w rodzinie, w pracy, w chwilach wypoczynku, ale także w obszarze polityki, czy prawa. Nie można trwać w przekonaniu, że Bóg nie rozumie naszej codzienności, a Jego wymagania są mało realne i nie należy się nimi za bardzo przejmować. Gdyby Piotr na tym przekonaniu pozostał, nie zarzuciłby sieci i nie doświadczył cudownego połowu ryb.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W czwartek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
2. W piątek, 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzień Chorych: 11 lutego 2022 r. Kościół obchodzi XXX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. Dziękujemy wszystkim chorym z naszej parafii za świadectwo wiary, a ich opiekunom za codzienną troskę, także o życie sakramentalne chorych.
    Z tej okazji w piątek o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbędzie się Msza św. za wszystkich chorych diecezjan sprawowana przez ks. biskupa Piotra Gregera. Z racji epidemii zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie przez media: radio Anioł Beskidów i online przez stronę internetową katedry.

  2. Nabożeństwo o uzdrowienie: Zapraszamy na kolejną Eucharystię i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała, jutro, 7 lutego w poniedziałek na godz. 18.00. Po nabożeństwie poświęcenie dewocjonaliów oraz sakramentaliów: wody, oliwy i soli. 

  3. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: Rodziców klas III SP zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w czwartek, 10 lutego o godzinie 19..00 w kościele. Omawiane będą także sprawy organizacyjne.

  4. Parafialna Rada Duszpasterska: Ksiądz Biskup Ordynariusz zdecydował, że kadencja aktualnych Parafialnych Rad Duszpasterskich zakończy się 14 lutego 2022 roku, a do dnia 13 marca 2022 roku należy przeprowadzić wybory i ukonstytuować Parafialną Radę Duszpasterską w nowym składzie. Wszystkim zaangażowanym w działalność naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziękuje za pracę na rzecz parafii oraz codzienną pomoc okazywaną duszpasterzom. Wybór członków nowej rady nastąpi 6 marca, a kandydatów będzie można zgłaszać od przyszłej niedzieli.

  5. Pomoc Caritas: Już w tym miesiącu, biorąc pod uwagę wciąż wzrastające ceny żywności, chcemy wrócić do pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących naszych parafian w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, prowadzonego przez Caritas naszej diecezji. Osoby zainteresowane powinny przedłożyć w naszej parafii skierowanie, wystawione przez Ośrodek Pomocy Społecznej właściwy miejscu zamieszkania. W przypadku mieszkańców naszej parafii organem wystawiającym skierowanie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsko-Białej. Już od tego tygodnia można składać zaświadczenia w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

  6. Prasa katolicka: Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

  7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!