VI Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA 05.05.2024 r.

Dziś 6. niedziela wielkanocna. „Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy w tych radosnych dniach gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu; niech misterium paschalne, które wspominamy, przemienia nasze życie.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.
  2. W środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość św. Stanisława: W środę, 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zwierzamy mu sprawy naszej Ojczyzny. W tym dniu ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji.
  2. I – Komunia św.: W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 13.oo, nasza parafia przeżywać będzie radosną uroczystość I Komunii św. Dzień wcześniej dzieci i ich rodziny przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Otoczmy je szczególną modlitwą i życzliwością, aby ten Dar zaowocował w ich życiu prawdziwą świętością i wiernością Chrystusowi.
  3. Nabożeństwa majowe: Zapraszamy gorąco na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej , które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. w kościele, a pod krzyżem na oś. Langiewicza, dzisiaj o godz. 15.00. W tym tygodniu w sposób szczególny naszą modlitwą otoczymy tegorocznych maturzystów, którzy od wtorku zdają egzamin dojrzałości.
  4. Krąg biblijny: W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  5. Dni Krzyżowe: W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje z tradycyjną procesją do krzyża. Rozpoczęcie nabożeństwa w kościele o godz. 6.45. Zapraszamy.
  6. Imieniny: W poniedziałek ks. Jakub, a w środę ks. Proboszcz i pan organista Stanisław przeżywać będą dzień imienin. Polecajmy ich wszystkich Dobremu Pasterzowi, modląc się w ich intencjach o zdrowie, pogodę ducha i błogosławieństwo Boże.
  7. Pielgrzymka: Zabiegając o sprowadzenie do naszego kościoła relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów, chcemy udać się z pielgrzymką do Markowej. Pielgrzymkowy szlak obejmie także: Jarosław, Kalwarię Pacławską, Sanok, Starą Wieś i Strachocin z sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Termin: od 28 do 30 czerwiec br. Koszt – 670 zł. Pielgrzymkę tę organizujemy wspólnie z ks. Jackiem Pędziwiatrem. Więcej szczegółów na plakatach przy kościele.
  8. Prace przy kościele: Pragniemy poinformować, że minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace ogrodowe przy kościele, które mają na celu upiększenie i ożywienie obrębu kościoła.

Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona przy drzwiach kościoła. Wszystkim, życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!