XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05. 09. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Dostrzeżmy w dzisiejszej Ewangelii to ukryte przesłanie – o konieczności chodzenia drogami pokory, cichości, dyskrecji, prawdziwej służby. Strzeżmy się ducha świata kochającego pokazówki, honory, splendory, fajerwerki i zgiełk. Tę antyewangeliczną postawę papież Franciszek nazwał wymownie: „światowość”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika współpatrona naszej diecezji.
2. W środę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane także świętem Matki Bożej Siewnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Modlitwa dzieci na progu nowego roku szkolnego: Dzisiaj, dzieci najmłodszych klas Szkoły Podstawowej wraz rodzicami  na Mszy św. o godz.10.00 zawierzą Bogu nowy rok nauki. prosząc Go o błogosławieństwo. Będzie także możliwość poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych.

  2. Rezerwacja terminów Mszy św. na 2022r: Przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok 2022, odbywać się będzie w czwartek, 16 września i piątek, 17 września, w godzinach: 15.30 do 17.45. Bardzo prosimy, tak połączyć swoje intencje, aby nie zamawiać więcej niż siedem. Chciejmy już teraz pamiętać o rocznicach i jubileuszach, które przypadną w 2022 roku. W niedziele chcielibyśmy odprawiać Msze św. przede wszystkim za żywych, a wyjątkowo za zmarłych.

  3. Spotkanie rodziców dzieci kl. III SP 20: Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. w roku 2022, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00.

  4. Wychowanie do wartości: W szkołach trwa czas składania deklaracji o uczestniczeniu dzieci i młodzieży w nauczaniu religii. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom i młodzieży odnaleźć wartość udziału w lekcjach religii.

  5. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej jest planowana na przyszłą niedzielę, 12 września. Ze względu na ograniczenia, nie będziemy mogli uczestniczyć w samej uroczystości w Warszawie. Zwłaszcza postać kardynała Stefana jest tak ważna w najnowszej historii Polski, że głęboko znaczy także naszą współczesność. Nie przechodźmy obojętnie obok tej beatyfikacji, ale z radością dziękujmy Bogu za dar wyniesienia na ołtarze naszych rodaków. Zachęcamy do uczestniczenia w beatyfikacji za pośrednictwem transmisji radiowych lub telewizyjnych. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

  6. Rekolekcje Nowe Życie: W dniach od 17 – 19.09.2021 r. w naszym Kościele zapraszamy na rekolekcje NOWE ŻYCIE. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Hałas wraz ze Wspólnotą Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA. Serdecznie zapraszamy wszystkich  mieszkańców naszej parafii. Szczegóły  znajdują się na ulotkach rozdawanych po Mszy Świętej,  oraz na plakatach. Zapisy do 15.09. 2021 r. pod wskazanym nr telefonu. Nazwa rekolekcji Nowe Życie i ich treść, to propozycja, aby razem z Bogiem rozpocząć nowy rozdział, swojego życia.  Rekolekcje przeznaczone są dla wszystkim dorosłych parafian, którzy chcą  odnowić relacje z Bogiem  oraz  znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące  głównych prawd wiary.

  7. Pomoc Afgańczykom: Niedziela, 5 września została ogłoszona „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. W tym dniu będziemy się za nich szczególnie modlić, a w przyszłą niedzielę, 12 września zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.

  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

 

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Szczęść Boże!