NIEDZIELA 04.12.2022 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy drugą Niedzielę Adwentu. Za nami już pierwsze Roraty, pierwsze zamyślenia adwentowe. Ten czas jest nam dany ku refleksji, pewnemu zatrzymaniu się. Pragniemy na nowo rozpalić w sobie świadomość chrześcijańskiej prawdy o powtórnym przyjściu Chrystusa w czasie adwentowych rekolekcji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. We wtorek, 6 grudnia – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa.

 2. W środę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, bp i dr Kościoła.

 3. W czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas można odbierać w zakrystii. Dziękujemy za każdą ofiarę, jaką składacie przy tej okazji dla dzieci. Minimalna ofiara to 10 zł.
 2. Rozpoczynamy dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po każdej Eucharystii niedzielnej przeprowadzamy zbiórkę do puszek na ten cel.

 3. Wizyta duszpasterska 2022/2023 odbędzie się, jak w ubiegłym roku, drogą zaproszenia duszpasterza do Waszego domu. Prosimy odebrać przygotowane druki z zakrystii lub ze stolików umieszczonych przy wejściu głównym i bocznym do kościoła. Zapisać można się również poprzez internet, wypełniając zaproszenie elektronicznie (imię i nazwisko, adres oraz nr telefonu). Ręcznie wypisane zaproszenie oraz zgłoszenia internetowe składamy do dnia 21 grudnia w zakrystii lub w godzinach funkcjonowania kancelarii parafialnej. Link do zaproszeń elektronicznych zostanie podany na stronie naszej parafii jutro tj. w poniedziałek.

 4. Poświęcone opłatki przekazuje Pan Kościelny Patryk w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone są na utrzymanie funkcji kościelnego.

 5. Zapraszamy do wspólnoty Akcji Katolickiej, która regularnie spotyka się na czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego w ramach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie: 20 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej.

 6. Eucharystia i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała w poniedziałek (5 grudnia) o godz. 18:00. Po zakończonym nabożeństwie poświęcenie egzorcyzmowanej wody, soli i oliwy.

 7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają poświęcone medaliki z Matką Bożą w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00.

 8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze Święte jak w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00.

 9. Wspólnota Dzieci Bożych, działająca w parafii, sprzedawać będzie pięknie udekorowane przez dzieci świąteczne pierniczki, w najbliższą niedzielę, 11 grudnia, po każdej Mszy Świętej, przed naszym kościołem. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby wspólnoty, m.in. na wyjazdy dzieci. Dziękujemy za każdy dar serca.

 10. W zakrystii do odebrania intencje z Mszy Świętych pogrzebowych: Danuty Cholewy, Sabiny Baron, Ryszarda Kraus, Krzysztofa Maj, Stanisława Cypser, Julii Kaczmarczyk oraz Władysława Pietrasa. Prosimy kogoś z rodziny o odbiór rozpisanych intencji.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!