XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04. 10. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku. Jak latorośle zasadzone w winnicy Pańskiej, gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego, aby uwielbiać Boga Ojca za dar wybrania i prosić jednocześnie o łaskę potrzebną do naszego duchowego wzrostu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. Dzisiaj, 4 października – wspominamy św. Franciszka z Asyżu, diakona.
2. W poniedziałek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, naszej wielkiej mistyczki i rodaczki.
3. W środę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Różaniec: Wraz z październikiem rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy!

  2. W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”.  W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży – wesprzemy w ten sposób fundusz stypendialny, tzn. młodzież, która ma trudne warunki rodzinne, a pragnie się uczyć i studiować.

  3. Przypominamy o trwających już spotkaniach kandydatów do bierzmowania na rok 2020/2021. Jeśli jeszcze są osoby, które z różnych powodów nie zgłosiły się, a pragną przystąpić do przygotowania, prosimy o kontakt z ks. Marcinem do wtorku, 6 października. Po tym terminie lista zostanie definitywnie zamknięta. W dniach 9-11 października, młodzież ta przeżyje rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji i dziękujemy za objęcie jej duchową adopcją.

  4. W przyszłą niedzielę, 11 października włączymy się modlitewnie w przeżywanie Dnia Dziecka Utraconego. O godz. 17.15 różaniec za rodziców po stracie, o godz. 18.00 – Msza św. w intencji osieroconych rodziców i zmarłych dzieci, a po niej konferencja ks. Jarosława Ogrodniczaka, który wielokrotnie towarzyszył rodzinom w tych trudnych doświadczeniach życiowych.

  5. Zapraszamy na obchody 40-lecia istnienia naszej oazy młodzieżowej. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 18 października. Więcej informacji może udzielić ks. Marcin – opiekun naszej oazy. Prosimy o informowanie byłych i obecnych oazowiczów, byśmy mogli świętować w jak najszerszym gronie z wszystkimi dla których czas przeżyty na „oazie” był i jest waży i ten jubileusz także.

  6. Wczoraj zakończyliśmy Tydzień z Ewangelią. Dziękujemy wszystkim wspólnotom naszej parafii za zorganizowanie tego Tygodnia, za waszą miłość do Kościoła i gotowość dawania świadectwa.

  7. Dzisiaj przy naszej parafii organizowany jest Dzień Krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia, w godzinach od 9.00 do 13.00. Zachęcamy do podzielenia się tym cennym darem.

  8. Zachęcamy także do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!