XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4.09.2022 Roku Pańskiego

Nie wolno poddawać się rozpaczy – Bóg już niejeden raz pokazał, że potrafi wyprowadzić człowieka z ciemnej doliny zła na szerokie i słoneczne pastwiska, gdzie Ewangelia jest prawdziwym drogowskazem. Niech Maryja wyprasza nam łaskę wierności i cierpliwości w oczekiwaniu aż ścieżki mieszkańców ziemi znów staną się proste.

1. W środę, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
2. W czwartek, 8 września – święto Narodzenia NMP, zwane świętem Matki Bożej Siewnej.

1. Pielgrzymka w Cieszynie: Dzisiaj odbywa się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego. Początek o godzinie 15. w kościele Marii Magdaleny. W imieniu ks. bpa Romana – Zapraszamy!

2. Nowy rok formacyjny: Wraz z zakończeniem wakacji wchodzimy w kolejny czas formacyjny. W minionym tygodniu rok szkolny rozpoczęły szkoły. W tym miesiącu wznawia aktywność większość działających przy parafii grup i wspólnot dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych. Zachęcamy do zainteresowania się i ewentualnego zaangażowania się w jedną z propozycji.

3. Formacja kandydatów do bierzmowania: Rodziców młodzieży, która rozpoczyna w tym roku klasę 8 SP zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś (niedziela), na godz. 19:00 do salki parafialnej nr 5. Spotkanie dotyczy rodzin, które mieszkają na terenie naszej parafii.  W zakrystii można odebrać karty zgłoszenia kandydatów do bierzmowania i oddać je na dzisiejszym spotkaniu.

4. Bierzmowanie 2022: Spotkanie młodzieży, która kończy w tym miesiącu przygotowanie do bierzmowania, odbędzie się w najbliższy czwartek (8.09) o godz. 19:00 w sali na parterze. (dawna kaplica).

5. Uroczysta Eucharystia: W najbliższy wtorek, 6.09. br., wieczorną Eucharystię o godz. 18:00 koncelebrować będą koledzy rocznikowi ks. Marcin Hałasa – rocznik św. Pawła Apostoła. Słowo Boże wygłosi ks. Józef Gubała. Serdecznie zapraszamy Parafian i prosimy jednocześnie o otoczenie wszystkich kapłanów modlitwą.

6. Dzieci Boże: Dzieci z klas od II do VI, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę, 10.09. br., na godzinę 9.00. Serdecznie prosimy o przychylność rodziców w podejmowaniu przez ich dzieci decyzji, w uczestniczeniu w grupie formacyjnej przy naszej parafii.

7. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!