NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

4.IV.2021 R.

„Noc wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość!”       św. Jan Paweł II

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje post.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.

Szczególnie serdeczne dziękuję Scholi Paschalnej prowadzonej przez p. Julię. Scholi Kantorów, panu Organiście, Paniom sprzątającym kościół i troszczącą się o stół na plebanii. Ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego. W sposób szczególny chcę podziękować panu kościelnemu Patrykowi i zespołowi młodzieży za wykonanie symbolicznego „Grobu Pańskiego” i „ Ciemnicy”. Wam wszystkim za odpowiedzialny i piękny udział w nabożeństwach, obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Za obecność na czuwaniu w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim; w dzień i w nocy. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Pości, które przeznaczymy na Caritas. W tym trudnym czasie wymagającym od nas szczególnej wrażliwości i ostrożności , dziękuję za zrozumienie i dostosowanie się do wymogów sanitarnych. Na koniec chcę podziękować naszym kapłanom, za piękne przeprowadzenie Liturgii Wielkiego Tygodnia i cierpliwą posługę w konfesjonale. Wszystkim Wam składam serdeczne Bóg Zapłać!

  1. Poniedziałek Wielkanocny: Jutro, w poniedziałek, 5 kwietnia drugi dzień świąt wielkanocnych, Msze św. jak w każdą niedzielę.

  2. Nowenna do Bożego Miłosierdzia: Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, II niedzielę wielkanocną. Jest to patronalne święto Caritas. Zachęcamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

  3. Epidemia: W związku z nasileniem zagrożeniem epidemicznego zachęcamy do intensywnej modlitwy o zakończenie epidemii. Módlmy się wzajemnie za siebie. Za chorych i za tych, którzy te Święta spędzają zmagając się w heroicznym trudzie o zdrowie i życie chorych. Za tych, którzy opłakują swoich zmarłych. I za tych, którzy nie mają przy sobie nikogo bliskiego. Także w tej modlitwie spotkajmy Jezusa – Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Pamiętajmy: sama Uroczystość Wielkanocy trwa OKTAWĘ! Można więc swoje fizyczne uczestnictwo w liturgii zaplanować na jeden z ośmiu dni; nie tylko pierwsze dwa. Więcej módlmy się w domach; sięgnijmy obficiej po Biblię; wybierzmy się do kościoła poza czasem liturgii – na chwilę adoracji.

Z powagą traktujemy obecną sytuację i chcemy wypełnić wprowadzone ograniczenia – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Mamy dużą świątynię i jest możliwe zajęcie miejsca z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy rodzinami. W tym wszystkim bądźmy bardzo odpowiedzialni za siebie i bliźnich.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego „Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”. Szczęść Boże!