XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31. 07. 2022 Roku Pańskiego

Uczestnicząc w Eucharystii i słuchając Słowa Bożego, prośmy Pana Boga, abyśmy zawsze, tak jak Pan Jezus radzi, umieli podchodzić zarówno do sytuacji, w których wiele posiadamy, jak i do tych, w których mamy niewiele. Abyśmy pamiętali, że zawsze jest potrzebny pokój, wolność, zaufanie Bogu i większa troska o bogactwo serca niż bogactwo kieszeni.

1. W poniedziałek,1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa.
2. W czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
3. W piątek, 5 sierpnia – przypada święto Matki Bożej Śnieżnej, Opiekunki Ludu Rzymskiego.
4. W sobotę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

1. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego: Jutro, w poniedziałek 1 sierpnia przypada kolejna, 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1944 rok).Wspominamy to wydarzenie, gdyż Polacy, zwłaszcza młodzi Polacy pokazali, że wyznawanych wartości należy bronić także wtedy, gdy przychodzi stawić czoła silniejszemu nieprzyjacielowi, a niekiedy w ich imię warto oddać życie.

2. Pielgrzymka na Jasną Górę: W sobotę, 6 sierpnia o godzinie 8.00 wyruszy z Wilamowic XXXI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę.

3. Msza św. dziękczynna: W niedzielę, 7 sierpnia o godzinie 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Mirosława Karety, który w naszej parafii pełni posługę od 8 lat. W czasie Mszy św. będziemy mieli okazję podziękować ks. Mirosławowi za wszystko, co w tym czasie przez jego posługę otrzymaliśmy od Boga. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

4. Nabożeństwa w tygodniu: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godziny 17.00 i przed porannymi Mszami św. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą – adorację od godz. 17.00, w intencji powołań do służby w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę miesiąca w ramach nabożeństwa pierwszo-sobotniego, Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy serdecznie!

5. Sierpień – miesiąc abstynencji: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło w obecnym roku inspiruje nas i mobilizuje do pracy w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin. W świetle tego przesłania podejmujemy temat reklamy alkoholu, wszechobecnej w naszym życiu publicznym. Jest to poważny problem, który wymaga natychmiastowego rozwiązania. (wstęp Apelu Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2022).

6. Dziś w czasie liturgii towarzyszyć nam będzie kwartet wokalny LEONVOCI ze Lwowa.
    Wczoraj 30. lipca zaproszeni przez Bielskie Centrum Kultury wzięli udział w koncercie charytatywnym „Nadzieja”, poświęconemu w całości pomocy Ukraińcom. Dziś są z nami także po to, aby wspierać swoich rodaków. Członkowie grupy to młodzi śpiewacy, tenorzy. Obdarzeni naturalnie brzmiącym głosem: Nazar Tatsyshyn, Ihor Radvanskyi, Roman Chava, Andriy Stetshky. Witamy Panów serdecznie w naszej parafii i prosimy o udział w liturgii oraz mini koncert po Mszy Św.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!