XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada 31 niedziela zwykła. W tym tygodniu, będziemy się modlić szczególnie za naszych wiernych zmarłych starożytnym wezwaniem: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. We wtorek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.

 2. W środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 3. W piątek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa różańcowe: Dzisiaj i jutro będą jeszcze odprawiane nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.15. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, dając autentyczne świadectwo wiary, nadziei i miłości do Pana Jezusa przez Maryję.

 2. Uroczystość Wszystkich Świętych: W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele będą odprawione: w wigilię uroczystości, tj. w poniedziałek 31 października o godz. 18.00 oraz w samą uroczystość; we wtorek, 1 listopada według porządku niedzielnego. Tego dnia na cmentarzu przy ul. Krasickiego (na Leszczynach) zostanie odprawiona Msza św. około godzinie 14.15, podczas której kazanie wygłosi ks. Jakub Krupa.

 3. Dzień Zaduszny: W środę, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – święto wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia. W ten dzień ponownie odwiedzimy kościoły i cmentarze modląc się za zmarłych. W naszym kościele Msze św. za dusze wiernych zmarłych będą odprawiane o godzinie: 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00.

 4. Modlitwa za zmarłych: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przygotowane i poprowadzone przez młodzież naszej parafii, odbędzie się w piątek, 4 listopada o godz. 19:00, na cmentarzu przy ulicy Krasickiego (na Leszczynach). Zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

 5. Odpusty za zmarłych: W dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni, do 8 listopada włącznie.

 6. Nieszpory za zmarłych: Pragniemy modlić się za naszych zmarłych, także podczas nieszporów w Dzień Zaduszny o godz. 17.15 i w niedzielę, 6 listopada, także o godzinie 17,15. Zapraszamy!

 7. Wypominki: Nadal przyjmujemy wypominki na przyszły rok. A także na czas miesiąca listopada, połączone z modlitwą różańcową i jednorazowe na uroczystość Wszystkich Świętych. Wypełnione karty składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 listopada o godzinie 18.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych w tym roku parafian. Rodziny prosimy, aby przyniosły do kościoła znicze i zapalone położyły przed ołtarzem.

 8. Pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, Spowiedź św. w czwartek od godziny 17. 00, w piątek od godz. 16. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci i dorosłych o godz. 17.00.W sobotę, po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Zapraszamy!

 9. Odwiedziny chorych: Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w sobotę, 5.11. br.

 

Na ten wyjątkowy tydzień, wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego! Szczęść Boże!