XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.06.2024 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy 13 Niedzielę Zwykłą.
Już w epoce Starego Testamentu panowało przekonanie, że śmierci Bóg nie uczynił (Mdr 1,13), bo ona na początku nie należała do natury człowieka, ale pojawiła się na świecie przez zawiść diabła. Bóg jest miłośnikiem i promotorem życia, dlatego nie cieszy się ze zguby żyjących. Wzrok naszej wiary kierujemy zatem ku Chrystusowi. Dzięki Niemu poznajemy w pełni godność ludzkiego życia będącego darem Boga, a którego ostatecznym przeznaczeniem jest zjednoczenie z Bogiem na wieki.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W środę, 03 lipca – święto św. Tomasza, apostoła,
  2. W sobotę, 06 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwo czerwcowe. Dziś ostatni dzień czerwca, nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z wypominkami dziś o godz. 17.45.
  2. Pierwszy czwartek, piątek i sobota. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 17.00, a także codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  3. Godzina Święta. W czwartek zapraszamy Godzinę Świętą – adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie na godz. 17.00.
  4. Nabożeństwo pierwszopiątkowe. W piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe do Najświętszego Serca Jezusa po rannej i wieczornej Mszy świętej.
  5. Nabożeństwo pierwszych sobót. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy świętej.
  6. Nabożeństwa. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Józefa na wieczorną Mszę świętą połączoną z nabożeństwem, a w środę wieczorem na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania i życzymy wszystkim parafianom błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym lub udającym się na wypoczynek życzymy spokojnego odpoczynku. Szczęść Boże!