NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

30. 05. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Z głębi serca wołamy: „Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie Panu naszym”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP.
2. We wtorek, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
3. W czwartek, 3 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa: Zapraszamy dzisiaj i jutro na ostatnie nabożeństwa majowe do kościoła na godzinę 17.30. A od wtorku na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę, o godzinie 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

  2. Boże Ciało: W czwartek, 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Święto to, jest świadectwem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Msze święte w uroczystość, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 ( po zakończeniu procesji) i 18.00. I w tym roku nie organizujemy procesji ulicami miasta ze względu na epidemię. Po Mszy św. o 10.00 odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wokół kościoła i błogosławieństwem. Dzieci przedszkolne i z młodszych klas Szkoły Podstawowej zapraszamy do sypania kwiatów zarówno w samą uroczystość, jak i podczas oktawy Bożego Ciała. Dzieci komunijne przeżywające rocznicę komunii do udziału w procesji .

  3. Oktawa Bożego Ciała: Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej i będą połączone z nabożeństwem czerwcowym. Na zakończenie oktawy pobłogosławimy wianki z tegorocznych ziół i kwiatów.

  4. Rocznica I-Komunii: Dzieci z klas IV, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii św., zapraszamy na uroczystą Msze św. rocznicową w Boże Ciało na godzinę 10.00. Próba we wtorek o godzinie 16.00. Spowiedź dzieci w środę od godzinie 16. 30 do 18.00 oraz codziennie przed Mszą św.

  5. I-Piątek: W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. dla dzieci i dorosłych o godz. 18.00 z Komunią świętą wynagradzającą, procesją i nabożeństwem czerwcowym.

  6. I- Sobota: W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

  7. Odwiedziny chorych: Wyjazd od chorych z komunią św. w sobotę, 5 czerwca w godzinach porannych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii tylko te osoby, które nie są w stanie same przyjść do kościoła.

  8. Róże Różańcowe: W przyszłą niedzielę, 6 czerwca spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 6.30.

Wszystkim życzymy dobrego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!