IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś 4 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako niedziela Dobrego Pasterza: „Wszechmogący, wieczny Boże, prowadź nas do niebieskich radości, niech pokorny lud dojdzie do Ciebie, podążając za zwycięskim Pasterzem”.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
 2. W środę, 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.
 3. W czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
 4. W sobotę, 6 maja – święto św. apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Dobrego Pasterza: Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Pragniemy modlić się nie tylko o liczne, ale zwłaszcza o święte powołania. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak bardzo potrzebna jest ta modlitwa. Taca zbierana w dniu dzisiejszym jest przeznaczona jest na utrzymanie seminarium. W tym dniu dziękujemy wszystkim, którzy podjęli apostolat modlitwy za kapłanów m.in. w formie ofiarowanych Mszy św. i „Margaretek”.
 2. Nabożeństwa majowe: Zbliża się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Informujemy, że nabożeństwa majowe rozpoczną się w poniedziałek, 1 maja. Będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a pod krzyżem na oś. Langiewicza, w sobotę, 6.05. o godz. 15.00. Zapraszamy!
 3. Uroczystość M.B. Królowej Polski: Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej Patronki Polski, obchodzimy w środę, 3 maja. W tym dniu Msze św. odprawiane będą wg. porządku niedzielnego.
 4. Nabożeństwa i spowiedź: W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 połączoną z nabożeństwem majowym i spowiedzią św. W piątek spowiedź pierwszo-piątkowa od godziny 16.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie po porannej Mszy św.
 5. Odwiedziny chorych: W tym tygodniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych i starszych parafian. Prosimy o potwierdzanie wizyt i zgłaszanie chorych w zakrystii, w kancelarii parafialnej, bądź telefonicznie. Pamiętajmy, że przeżywamy okres wielkanocny, który zobowiązuje każdego katolika do przyjęcia komunii św. – pomóżmy naszym podopiecznym zadośćuczynić temu obowiązkowi.
 6. Radio „Anioł Beskidów”: Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć nasze radio diecezjalne „Anioł Beskidów”. Za złożone ofiary składamy: Bóg Zapłać!
 7. Imieniny Księdza: W sobotę, 6 maja przeżywał będzie swoje imieniny ks. Jakub Krupa, któremu patronuje apostoł św. Jakub Młodszy. Życząc księdzu Jakubowi obfitości łask Bożych, módlmy się za Niego, aby ciesząc się dobrym zdrowiem z radościom służył Ludowi Bożemu do którego został posłany. Msza św. w intencji ks. Solenizanta zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Zapraszamy!
 8. Pielgrzymka do Łagiewnik: Dzisiaj z naszego miasta wyruszyła piesza pielgrzymka naszej diecezji do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Polecajmy Bogu wszystkich pątników, szczególnie z naszej parafii wraz z księdzem Jakubem.
 9. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!