IV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 30. 01. 2022 r.

Mieszkańcy Nazaretu byli przekonani, że mogą żyć bez Jezusa. Nie dowierzali temu, co słyszeli; stawiali sobie pytania o jego tożsamość i posłannictwo. Jezus pragnie ich przekonać, że sama przynależność do Ludu Wybranego nie wystarczy, by uczestniczyć w dziele zbawienia. Konieczny jest osobisty wysiłek, pełnej miłości zawierzenie oraz powierzenie siebie i swojego życia Panu Bogu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
2. W środę, 2 lutego – święto ofiarowania Pańskiego.
3. W czwartek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja. Będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
4. W sobotę, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty i poświęcenie chleba św. Agaty.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Święto Ofiarowania Pańskiego: W środę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00.

  2. Dzień Życia Konsekrowanego: Również w środę, 2 lutego w Kościele obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne.

  3. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek 3.lutego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17 – Godzina Święta, spowiedź św. od godz. 17. W pierwszy piątek spowiedź święta przed Mszami św. wieczorem od godz. 17. Po mszach świętych nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę, po porannej Mszy św. nabożeństwo pierwszo sobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

  4. Odwiedziny Chorych: W sobotę, 5 lutego, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.

  5. Pandemia trwa: Obserwujemy wyraźne wzrosty zachorowań na koronawirusa. W tym kontekście trzeba nam jeszcze raz zachęcić się nawzajem do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii. Trzeba nam również trwać w drodze nawrócenia – pandemia objawia przecież znikomość człowieka i zaprasza do jeszcze bardziej intensywnego kroczenia drogami Ewangelii. Jest również próbą wiary i zaufania, by wiara nasza stała się wiarą „wypróbowaną” pośród przeciwności. To wszystko nie zwalnia nas jednak z ostrożności i racjonalnych zachowań. Przypominamy zatem o obowiązku zakładania maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Należy z nich korzystać przynajmniej ze względu na innych, którzy przybywają na Mszę św. i mają prawo czuć się bezpiecznie.

  6. Prasa katolicka: Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

  7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!