NIEDZIELA 03.04.2022r.

V Niedziela Wielkiego Postu

W dobrze nam znanym fragmencie Ewangelii, Jezus zaczął pisać palcem po ziemi. Raz już Bóg pisał palcem – pisał dziesięcioro przykazań. To wystarczyło, by wszyscy – od najstarszych po najmłodszych – zrozumieli, że i oni nie są bez grzechu. Pamiętajmy w czasie naszego wielkopostnego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, że otrzymując dar pojednania, dar pokoju, mamy go przekazać także naszym winowajcom bądź tym, których uważamy za grzeszników – dajmy im szansę na doświadczenie Bożego miłosierdzia.

1. W poniedziałek, 4 kwietnia – wspomnienie św. Izydora biskupa i dra Kościoła.
2. W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia – przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej.

1. Wielki Post – nowy okres: Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter Wielkiego Postu. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz spowiedzi wielkopostnej.

2. Gorzkie Żale: Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, dzisiaj o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym.

Droga Krzyżowa: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 – dla dzieci i o godz. 17.15 dla dorosłych, a po wieczornej Mszy św. dla młodzieży.

3. Niedziela Palmowa: W przyszłą niedzielę uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci z palmami zgromadziły się przed kościołem skąd uroczyście procesyjnie z poświęconymi palmami wejdziemy do świątyni. (jeśli nam na to pozwoli pogoda). Na pozostałych Mszach św. palmy także będą święcone. Przy kościele będzie można nabyć gałązki palmowe. Uzyskane ofiary przeznaczymy na pomoc dla Ukrainy.

4. Spotkanie rodziców: Spotkanie rodziców dzieci z klas III, których dzieci przygotowują się do Pierwszej komunii św. odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia o godzinie 19.15 po adoracji w kaplicy Matki Bożej.

5. Baranki paschalne: W zakrystii i przy wejściu do kościoła są wyłożone symbole Wielkanocy – baranki paschalne i paschaliki. Złożone ofiary (10 zł) będą przeznaczone dla potrzebujących w ramach pomocy Caritas w naszej diecezji i parafii.

6. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele są wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.

7. Podziękowanie: Pragniemy wyrazić wielką wdzięczność pani Józi wraz z pomocnikami, która bezinteresownie uszyła zasłony na figurę św. Józefa i wizerunki Matki Bożej. Bóg Zapłać!

8. Klubik Malucha: Rodzice ze Stowarzyszenia „Światło” prowadzący przedszkole „Ziarenko” i szkołę podstawową „Skała” w Bielsku – Białej zapraszają wszystkie mamy razem ze swoimi dziećmi do lat 2,5 na zajęcia muzyczne do Klubu Malucha, który funkcjonuje na pierwszym piętrze domu parafialnego na terenie naszej parafii św. Józefa.

Spotykamy się w każdą środę w godz. od 10:00 do 12:00.

Po zajęciach zapraszamy mamy na kawę oraz mały wykład pt. ”Rodzina to drużyna. Jak ją ogarnąć?” Prowadzi Małgorzata Konieczny, mama 8 dzieci, z wykształcenia psycholog.

9. Wojna na Ukrainie: Nie ustajemy w modlitwie o pokój w Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji. Podtrzymujemy śpiew Suplikacji po każdej Mszy św. Zachęcamy do wytrwałej indywidualnej i wspólnej modlitwy różańcowej oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie.

Prasa i książki: Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego oraz lektury książek i prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!