UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – 29. 05. 2022 r.

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia.
Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

1. W poniedziałek, 30 maja – przypada wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
2. We wtorek, 31 maja – przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe.
3. W środę, 1 czerwca – wspominamy św. Justyna, męczennika.
4. W piątek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy.
5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Nowenna do Ducha Świętego: Trwa czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w intencji młodzieży i pokoju w Ukrainie.

2. Obowiązek Komunii św. w okresie wielkanocnym: W niedzielę Trójcy Świętej, 12.06. br. kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy jeszcze tego wdzięcznego obowiązku nie spełnili, zachęcamy do spowiedzi i komunii św. w ciągu najbliższych dni.

3. Nabożeństwa czerwcowe: W miesiącu czerwcu Kościół oddaje szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tygodniu po wieczornych Mszach św. będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego.

4. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają:
    Pierwszy Czwartek: Godzina Święta – adoracja Najświętszego sakramentu rozpocznie się o godz. 17.00. W tym czasie będzie także sprawowany sakrament Pokuty i Pojednania.
    Pierwszy Piątek: Spowiedź św. od godziny 16.00. Nabożeństwa pierwszo-piątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 17.30.
    Pierwsza Sobota: Po porannej Mszy św. uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. w nabożeństwie pierwszo-sobotnim. Zapraszamy !

5. Odwiedziny chorych: W sobotę, 4 czerwca kapłani udadzą się do naszych chorych i starszych parafian. Prosimy o potwierdzenie wizyty i nowe zgłoszenia.

6. Rada Duszpasterska: Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 3 czerwca po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszej Rady do Domu Katechetycznego.
  7. Rocznica Pierwszej Komunii Św. Dzieci z klasy IV przeżywają w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Św. Uroczystości rocznicowe odbędą się w święto Bożego Ciała. Już dzisiaj zachęcamy dzieci i rodziny do dobrego przygotowania się na to ważne duchowe przeżycie rocznicy pierwszego pełnego uczestniczenia w Mszy św.

8. Pomoc pogorzelcom: Nasza parafianka, pani Stenia Kapa, zwraca się do naszej wspólnoty parafialnej z gorącym apelem o pomoc rodzinie z Jasienicy, której 27 marca tego roku spłonął dom. W wyniku pożaru zginął także jeden z członków rodziny. W tej chwili rozproszona rodzina mieszka kontem u swoich krewnych, odbudowując jednocześnie domostwo. Jak doskonale się orientujemy, w obecnym czasie materiały budowlane i wszelkie usługi są bardzo drogie, a jednocześnie własny dach nad głową jest czymś niezbywalnym do normalnego życia i funkcjonowania. Stąd ta nagła i bezpośrednia prośba skierowana do nas o pomoc. Wsparcia, będziemy mogli udzielić w przyszłą niedzielę, 5.06. składając swój dar dla pogorzelców do puszek wystawionych w kościele. Bóg zapłać za wszelką okazaną pomoc!

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.
Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże !