XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022 Roku Pańskiego

O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana. Przed Panem Bogiem mamy jedyną i prawdziwą szansę stać się naprawdę sobą i być prawdziwym człowiekiem na miarę Jego stwórczego obrazu i podobieństwa. W każdym spotkaniu z Nim odkrywa i realizuje się nasza wielkość, a zarazem jesteśmy w stanie dostrzec naszą małość.

1. W poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
2. W czwartek, 1września – wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy.
3. W sobotę, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła.

1. Powitanie nowego duszpasterza: Na mocy decyzji biskupa Romana, od dzisiejszej niedzieli, będzie spełniał w naszej parafii posługę duszpasterską ks. wikariusz Jakub Kuliński. Ks. Jakub przyjął święcenia kapłańskie w 2018 roku w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Pierwszą placówką wikariuszowską była parafia Św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Z wielką radością i nadzieją witamy ks. Jakuba w naszej wspólnocie parafialnej i polecamy opiece patrona – Św. Józefa, prosząc Was parafian o modlitwę i życzliwe przyjęcie.

2. Rozpoczęcie roku szkolnego: Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego:

–  dzieci szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek, tj. 1 września o godz. 8.00. A w niedzielę, 4 września na Mszy św. o godzinie 10.00 – pobłogosławimy uczniom klas I tornistry i przybory szkolne.

– młodzież szkół średnich zapraszamy na Mszę św. w dniu rozpoczęcia roku szkolnego w czwartek, 1 września o godz.18.00.

1. Spotkanie liderów: Dzisiaj odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii, po wieczornej Mszy św. około godziny 19.00.

2. Powrót do zwykłego rytmu życia parafii: Wraz z kończącymi się wakacjami wracamy do zwyczajnego rytmu życia parafii. Dlatego od czwartku, 1 września do programu duszpasterskiego powracają:

Msza św. niedzielna dla dzieci o godz. 10.00 .

– Msza św. dla dzieci szkolnych w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.00.

– Kancelaria parafii czynna wg wyznaczonego porządku.

– Biblioteka parafialna dostępna będzie w niedzielę od 9.30 do 11.30.

– Odwiedziny chorych w pierwsze soboty miesiąca.

– Przygotowania do przyjęcia sakramentów: pokuty, eucharystii i bierzmowania.

– Systematyczne spotkania wspólnot parafialnych, służby liturgicznej i zespołów.

1. Godzina Święta: W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17. i spowiedź św. przed pierwszym piątkiem i na rozpoczęcie roku szkolnego.

2. Msza dla dzieci w I piątek miesiąca: W nadchodzący piątek, jako pierwszy piątek miesiąca, wznawiamy Mszę św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź dzieci rozpocznie się o godz. 16.00. Praktyka kolejnych dziewięciu pierwszych piątków miesiąca jest dobrym sposobem wprowadzenia dzieci w systematyczne korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy!

3. Nabożeństwo Pierwszosobotnie: W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca, zapraszamy po porannej Mszy św., na nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

4. Odwiedziny Chorych: Także w sobotę, w godzinach porannych i dopołudniowych odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub telefonicznie.

5. Przygotowanie do bierzmowania: Rozpoczynamy kolejny rok przygotowań do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy rodziców młodzieży, która rozpoczyna w tym roku klasę 8 SP na spotkanie organizacyjne 4.09. tj. w niedzielę, na godz. 19.00 do salki parafialnej nr 5. Spotkanie dotyczy tylko rodzin, które mieszkają na terenie naszej parafii. Wszelkie informacje na temat bierzmowania u ks. Marcina. W zakrystii można odebrać karty zgłoszenia kandydatów do bierzmowania.

6. Wspomnienie rocznic: W nadchodzącym tygodniu obchodzimy rocznicę porozumień sierpniowych (31 sierpnia 1980) oraz wybuchu II wojny światowej (1 września 1939), a także śmierci ks. Leopolda Sokołowskiego, naszego rodaka, który bardzo pomagał parafii w jej początkach. (30 sierpnia 1988).

7. Pielgrzymka do Kalwarii: Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa i rodziny na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę do sanktuarium Maki Bożej Kalwaryjskiej, która odbędzie się 17.09. br. Więcej informacji podamy w późniejszym czasie.

8. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!