XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28. 06. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzynasta niedziela w ciągu roku.
Boże, Ty przez łaskę przybrania uczyniłeś nas dziećmi światłości, † nie dopuść, aby nas ogarnęły ciemności błędu, * lecz spraw, abyśmy żyli w blasku Twojej prawdy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
2. W piątek, 3 lipca – święto św. Tomasza apostoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczął się czas wakacji. Jest to okazja, aby podziękować wspólnotom duszpasterskim, ruchom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek nadawał kształt życiu tej parafii w ciągu roku. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego relaksu.

  2. Dzisiaj o godzinie 17.30 i w nadchodzący poniedziałek i wtorek będą odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.

  3. W dniu dzisiejszym dzieci z klasy III c, SP nr 20 przystąpią na Mszy św. o godzinie 12.30 do Pierwszej Komunii Świętej. Polecajmy Panu Bogu te dzieci i ich rodziny, także w naszych prywatnych modlitwach.

  4. Zapraszamy na koleją Eucharystię oraz nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy poniedziałek, 29 czerwca. Msza Święta o godz. 18.00. Po Niej nabożeństwo czerwcowe oraz nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie. Zakończenie spotkania około godziny 20. 15.

  5. Nadchodzący tydzień jest bogaty w uroczystości i wspomnienia liturgiczne. Jutro w poniedziałek, 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.
  6. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź święta od godziny 17.00 . W pierwszy czwartek adoracja o godzinie 17.00, w pierwszy piątek nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszach św. A w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo sobotnie po porannej Mszy św.

  1. Dodatkowe spotkanie z rodzicami młodzieży, która ukończyła klasę VII i pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, odbędzie się w sobotę, 4 lipca br. o godz. 9.00.

  2. Informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu  odwiedziny chorych w domach tylko na wyraźną prośbę i w niebezpieczeństwie utraty życia. Prosimy członków rodziny o zgłoszenie chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię św. w miesiącach wakacyjnych.

  3. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na składkę w III niedzielę miesiąca, która przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za wszelkie datki.

Pragniemy poinformować, że w tym roku z racji przeżywanego kryzysu nie realizujemy zaplanowanych poważniejszych inwestycji. Jednak podejmujemy pewne prace w kościele. Obecnie trwają prace wykonawcze przy instalacji elektrycznej w górnej zakrystii i wieży dzwonniczej, gdzie do tej pory jej nie było.

  1. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły na temat źródeł pochodzenia i przeznaczenia pieniędzy przez Stolicę Apostolską na bionanotechnologię oraz zagrożeń ze strony Konwencji Stambulskiej. „Niedziela” jest do nabycia w przedsionkach kościoła. (6 zł).

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, wakacji i urlopów Szczęść Boże!