PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Na progu adwentowego oczekiwania, mamy nadzieję, że będziemy potrafili kroczyć z Jezusem drogą sprawiedliwości, a poprzez pełnienie czynów miłości będzie nam dane dobrze przygotować się na Jego przyjście.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła.
2. W sobotę, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przypominamy o zmianie godzin kancelaryjnych. Kancelaria czynna jest we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach: po wieczornej Mszy świętej do godz. 19:30.

W sprawie pogrzebu, namaszczenia chorych czy wiatyku prosimy dzwonić na telefon dyżurny podany na tablicy przed kancelarią i na stronie internetowej. Kapłan dyżurujący, w wyżej wymienionych losowych zdarzeniach, przyjmie Państwa tak szybko, jak to będzie możliwe we wspólnie ustalonym czasie.

Informujemy również, że zamawianie i potwierdzanie intencji Mszalnych przeniesione zostało na czas funkcjonowania kancelarii parafialnej. Dziękujemy za zrozumienie.

 1. Pan kościelny Patryk poświęcone opłatki przekazywał będzie
  w zakrystii od dzisiaj (27 listopada).
  Ofiary składane panu Patrykowi
  w zakrystii, przeznaczone będą na utrzymanie funkcji kościelnego
  .

 1. Kwesta dla Mateusza Gruszczyka, naszego parafianina, przeprowadzona będzie dziś przy kościele. Mateusz cierpi na zespół Ehlersa Danlosa, Marfan, Aspergera oraz padaczkę lekooporną. Dziękujemy wraz z jego mamą Jolantą za każdy wolny datek składany przy okazji zorganizowanej dla niego zbiórki.

 2. Modlitwa za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach listopadowych, codziennie przed Mszami Świętymi o godz. 6:45 z koronką do Bożego Miłosierdzia i 17:30 z różańcem do środy 30 listopada. Od niedzieli 4 grudnia będziemy modlić się wg nowych list wypominkowych przed Eucharystią niedzielną o godz. 8:15, 11:15 i 17:45.

 3. Msze Roratnie będą odprawiane od poniedziałku (28 listopada):
  w tygodniu o godz. 18:00,w sobotę o godzinie 7:00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Zachęcamy do pomocy w przygotowaniu lampionów, które dzieci będą nosiły podczas procesji wejścia.

 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:

  • pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź św. wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą w intencjach kapłanów
   i o powołania kapłańskie od godz. 17:00

  • pierwszy piątek – spowiedź rano od 6:30 i wieczorem od godz. 17:00. Nabożeństwa wynagradzające NSPJ po Mszach Świętych.

  • pierwsza sobota – po roratach nabożeństwo pierwszo-sobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w pierwszą sobotę.

 6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę,
  4 grudnia po Mszy św. o godz. 6:30.

 7. Oaza młodzieżowa dziękuje za wsparcie, jakie okazaliście przy okazji rozprowadzania rogalików św. Marcina. Zebrana kwota 1987,50 zł przeznaczona będzie na dofinansowanie wyjazdów. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy dobrego i zdrowego tygodnia – Szczęść Boże!