XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27. 06. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzynasta niedziela w ciągu roku. Jako Kościół wiarą przyjmujemy słowo Chrystusa, który zapewnia: „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie.”

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, bp i męcz.
2. We wtorek, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
3. W sobotę, 3 lipca – święto św. Tomasza apostoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czas wakacji i urlopów: Na progu czasu wakacji i urlopów, pragniemy podziękować wspólnotom duszpasterskim, ruchom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek nadawał kształt życiu naszej parafii w ciągu niełatwego roku pandemicznego. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego relaksu.

  2. Nabożeństwa czerwcowe:W środę kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na godzinę 17.30. i w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

  3. Koncert: Dzisiaj, 27 czerwca po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert zespołu duszpastersko-akademickiego „Bagno”. Koncert ten dedykowany jest św. Józefowi oraz ojcom. Wraz z Klubem Inteligencji Katolickiej serdecznie zapraszamy!

  4. Uroczystość Piotra i Pawła: We wtorek, 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przeżywać będziemy także Święto Papieskie. W modlitwie, podczas Eucharystii i nabożeństwa czerwcowego polecać będziemy Bogu papieża Franciszka, wypraszając dary potrzebne do pełnienia posługi Piotrowej. Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00.

  5. Nabożeństwa na początku miesiąca: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: I – Czwartek; Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godziny 17.00. I – Piątek; nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. Spowiedź św. także od godz. 17.00. I – Sobota; nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej w ramach nabożeństw pierwszo-sobotnich po porannej Mszy św. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30.
  6. III niedziela. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary w ostatnią, trzecią niedzieli miesiąca, a przeznaczoną na modernizację ogrzewania w kościele. Bóg zapłać!

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, wakacji i urlopów Szczęść Boże!