NIEDZIELA 27.09.2020 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada 26 niedziela w ciągu roku. W  Ewangelii usłyszymy przypowieść, która jest ciągle aktualna. Przypowieść, która rozpoczyna się w rzeczywistości ziemskiej, a kończy się w wieczności. Ta przypowieść jest dzisiaj skierowana do każdego z nas i oby nasze serca otworzyły się na słowo, które Chrystus chce nam przekazać.

W wielu parafiach naszego miasta rozpoczyna się dzisiaj XIX Tydzień z Ewangelią (TzE). Hasło tegorocznego TzE brzmi: „Kim On jest”.  Zachęcamy do wspólnego rozważania słowa Bożego i zapoznania się ze świadectwami tych, którym Jezus „pokazał kim jest” oraz adoracji Najświętszego Sakramentu; do naszego kościoła codziennie – od godziny 18.00 do 20…

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
2. We wtorek, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
3. W środę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.
4. W czwartek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła.
5. W piątek, 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wraz z październikiem rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież i prosimy, aby rodzice i dziadkowie zadbali o ich obecność na nabożeństwach.

  1.  Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej 2021 odbędzie się w niedzielę, 9 maja 2021 roku. A w czwartek, 1 października na godz. 17.15 zapraszamy dzieci komunijne z klas trzecich z rodzicami na nabożeństwo różańcowe, w czasie którego dokonamy poświęcenia różańców z jego odmówieniem.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i I-sza sobota miesiąca.

W I czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, spowiedź od godz.17.00.

W I piątek uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.00. Nabożeństwo różańcowe z udzieleniem komunii św. o godz. 17.15, które zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę miesiąca października po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P.

4. W sobotę, 3 października, od godz. 8.00, nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych – prosimy o zgłoszenia ich w zakrystii.

5. Za tydzień w niedzielę 4 października odbędzie się w naszej parafii akcja krwiodawstwa w godzinach 9.00 – 13.00. Osoby chcące oddać krew są proszone o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, przed przybyciem prosimy o zjedzenie lekkiego posiłku niezbyt bogatego w tłuszcze oraz o wypicie większej ilości płynów (woda, herbata, kawa). Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18 – 65 lat.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli”. Polecamy też inne tytuły. Wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Wam Boże!