UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

NIEDZIELA 26.12.2021 r.

W liturgii święta Świętej Rodziny z Nazaretu natchnieni autorzy prorok Syracydes i św. Paweł wskazują nam miłość i szacunek jako filary życia rodzinnego. Budując między sobą silne i trwałe relacje wiary, będziemy w stanie spełnić Bożą wolę jak to uczyniła Święta Rodzina. Nie zbudujemy rodziny silnej Bogiem, jeśli nie będziemy uczyć się od Jezusa, Maryi i Józefa miłości i prawdy, które stanowiły podstawę ich wspólnego życia.

1. W poniedziałek, 27 grudnia – wspominamy św. Jana apostoła i ewangelistę.
2. We wtorek, 28 grudnia – wspominamy Świętych Młodzianków.
3. W piątek, 31 grudnia – wspominamy św. Sylwestra, papieża.
4. W sobotę, 1 stycznia –przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

1. Życzenia duszpasterzy: Czas świąt jest czasem składania życzeń, które wyrażają wzajemną życzliwość. Najpierw jednak dziękujemy Wam za wspólne doświadczenie wiary, jakie dane jest nam przeżywać w tej parafii. W tym doświadczeniu wszyscy stajemy się mocniejsi w wierze. Dziękujemy za wszelkie znaki życzliwości, ale również dzielenie się spostrzeżeniami czy także uwagami krytycznymi. Życzymy Wam, by czas świąt umocnił wiarę w Waszych rodzinach, rozpalił Boży entuzjazm w rodzicach, młodzieży i dzieciach. Życzymy również zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

2. Podziękowania: Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez udział w adwentowej modlitwie tworzyli duchowy klimat wyczekiwania na Boże Narodzenie. Dziękujemy zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczne dekoracje oraz oprawę muzyczną i liturgiczną celebracji Bożego Narodzenia. Dziękujemy całej służbie kościelnej, w szczególny sposób pragniemy podziękować młodzieży, która przez wiele dni wraz z Panem Kościelnym zaangażowała się w prace dekoracyjne. Dziękujemy Ofiarodawcom choinek z Marklowic G. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w stworzenie żywej szopki. Bóg Wam Zapłać!

3. Niedziela Świętej Rodziny: Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godzinie 10.00 nastąpi odnowienie ślubów małżeńskich

4.  Zakończenie Starego Roku: W piątek, 31 stycznia kończymy rok 2021. Biskup Roman, udzielił dyspensy od dnia pokuty, jaka obowiązuje w każdy piątek roku. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00 i godzinie 18.00 z nabożeństwem przebłagalnym na zakończenie starego roku. Jest pragnieniem wielu, aby w tym dniu adorować Najświętszy Sakrament. Taka możliwość będzie od godziny 17.00.

5. Wizyta duszpasterska 2022: Nadal przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej zgłoszenia rodzin, które chciałyby przyjąć duszpasterza w domu w ramach wizyty duszpasterskiej 2022. Duszpasterze odwiedzą te rodziny, które zaproszą kapłana do swojego domu według ustalonego porządku, który znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

6. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się w zakrystii.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Świątecznego.

OGŁOSZENIA GOSPODARCZE

1. Bóg zapłać za składkę z trzeciej niedzieli miesiąca, która przeznaczona jest na utrzymanie parafii i modernizację ogrzewania.