XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022 Roku Pańskiego

Zmierzając do dobra musimy liczyć się z trudnościami. Na drodze naszego powołania mogą pojawić się ludzie, którzy będą nam rzucać kłody pod nogi. Nie wolno mam wtedy wpadać w gniew trzeba odrzucić logikę zemsty, odwetu. Skoro nawet tak temperamentny Jan stał się, dzięki łasce Bożej, łagodnym świętym Janem, to znaczy, że i ja mogę zapanować nad gniewem i agresją. Boża miłość działa niezależnie od temperamentu. Czasem potrzebujemy twardego upomnienia, które zmusi nas do refleksji. Jezus o tym wie i nie zawaha się nami potrząsnąć, kiedy przyjdzie taka konieczność.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek 28 czerwca – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
2. W środę 29 czerwca – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
3. W czwartek 30 czerwca – Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego
4. W piątek 1 lipca – Wspomnienie Najdroższej Krwi Chrystusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Podziękowania. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się z piękno procesji eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała. Za podjęte posługi Bóg zapałać.

  2. Zmiany personalne. Nastąpiły zmiany personalne w naszej parafii. Ks. Mirosław otrzymał dekret skierowujący go do parafii św. Józefa w Oświęcimiu, zaś do naszej parafii przyjdzie ks. Jakub Kuliński, który obecnie pełni posługę w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Ks. Mirosław obejmie posługę w swojej nowej parafii 26 sierpnia, dlatego będzie jeszcze okazja na stosowne pożegnanie i podziękowanie. Tymczasem ks. Mirosława i nowego ks. Jakuba polecamy waszej modlitwie.

  3. Pielgrzymka do Niepokalanowa wyjeżdża z pętli o godz. 5.50.

  4. Spowiedź. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 17.00.

  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

  6. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

  7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryji. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po porannej Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryji.

  8. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodniaSzczęść Boże!