NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26.05.2024 Roku Pańskiego

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. „Boże Ojcze, Ty zesłałeś na świat Twojego Syna, Słowo Prawdy, i Ducha Uświęciciela, aby objawić ludziom tajemnicę Bożego życia; spraw, abyśmy wyznając prawdziwą wiarę uznawali wieczną chwałę Trójcy i uwielbiali jedność Osób Bożych w potędze Ich działania.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 2. W czwartek, 30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 3. W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzień Matki: Nie sposób przecenić roli matki, jaką spełnia w swoim domu. Dzisiaj z ogromną wdzięcznością spoglądamy w stronę wszystkich matek, w szczególności w stronę swoich matek zarówno żyjących, jak i zmarłych. Dziękujemy im i życzymy, by nigdy nie utraciły poczucia wielkości swojego powołania i by Bóg obdarował ich łaskami potrzebnymi do wypełnienia ich misji.
 2. Boże Ciało: W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w uroczystość, tak jak w niedzielę oraz po zakończeniu procesji (z godziny 11.30) Msza św. połączona z procesją eucharystyczną rozpocznie się w kościele o 10.00. Nasze wyjście na ulice miast i wiosek z Najświętszym Sakramentem jest wyrazem wiary w żywą obecność Chrystusa Najświętszego Odkupiciela, a jednocześnie zaproszeniem Go do miejsc w których żyjemy. Przejdziemy do czterech ołtarzy ulicami: Złotych Kłosów, Łagodną, Urodzajną i Tuwima i wrócimy na plac przy kościele. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty: Zespół „Chwalcie Pana” – ołtarz I, Akcja Katolicka – ołtarz II, Kościół Domowy – ołtarz III i Legion Maryi – ołtarz IV.
 3. Rocznica I-Komunii: Dzieci z klas IV, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii św., gorąco zapraszamy na uroczystą Msze św. rocznicową w uroczystość Boże Ciało na godzinę 10.00. Spowiedź dzieci codziennie przed Mszą św. Próba przed uroczystością odbędzie się we wtorek, 28 maja o godzinie 16.00. w kościele.
 4. Sypanie Kwiatów: Dzieci przedszkolne i z młodszych klas Szkoły Podstawowej zapraszamy do sypania kwiatów zarówno w samą uroczystość, jak i podczas oktawy Bożego Ciała. Dzieci komunijne i przeżywające rocznicę komunii do udziału w procesji. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty odbędzie się w środę, 29 maja. o godzinie 16.00. przed kościołem. Chłopców zapraszam do dzwonienia dzwoneczkami w czasie procesji (dzwoneczki trzeba sobie przynieść). Liczymy także na pomoc pań w gromadzeniu płatków kwiatów na procesje, a panów w niesieniu baldachimu w czasie procesji.
 5. Oktawa Bożego Ciała: Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane codziennie w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 6. Nabożeństwa majowe i czerwcowe: Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30 (do czwartku 30 maja włącznie). W piątek, 31 maja – nabożeństwo majowe podczas procesji po Mszy św. W sobotę 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe – po Mszy św. wieczornej.
 7. Niektóre nabożeństwa i spotkania:
  – Zapraszamy na nabożeństwa majowe do końca maja na godzinę 17.30.
  – we wtorek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
  – 1 czerwca, w I sobotę miesiąca, na nabożeństwo pierwszo-sobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po porannej Mszy św.
 8. Zaproszenie na koncert organowy: Po Mszy świętej wieczornej we wtorek 28 maja koncert organowy uczniów i nauczycieli Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej poświęcony twórczości ks. Antoniego Chlondowskiego.
 9. Pielgrzymka na Kaplicówkę: bp Roman Pindel:
  Już tradycyjnie, w pierwszą niedzielę czerwca, spotykamy się na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, aby wspólnie celebrować Eucharystię z okazji wspomnienia św. Jana Sarkandra. W tym roku będziemy się modlić w intencji Biskupa Piotra, który obchodzi 60. rocznicę urodzin. W ramach uroczystości ustanowimy także nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, dzięki którym chorzy i starsi w naszych parafiach będą mogli częściej przyjmować Chrystusa Eucharystycznego.
  Serdecznie zapraszam w niedzielę, 2 czerwca do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie na godzinę 10:30, abyśmy wspólnie rozpoczęli pielgrzymkę na wzgórze Kaplicówka. Zapraszam księży dziekanów z delegacjami i kapłanów wraz z wiernymi z wszystkich parafii naszej diecezji. Szczególnie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami, poczty sztandarowe, asysty, zespoły w strojach miejskich i ludowych oraz całe rodziny. Niech wstawiennictwo św. Jana Sarkandra umacnia naszą wiarę i daje siły do trwania we Wspólnocie Kościoła.
 10. Odwiedziny chorych: W najbliższą sobotę, 1 czerwca w godzinach porannych i dopołudniowych księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Prosimy o potwierdzenie wizyt.
 11. Podziękowanie: Serdeczne Bóg zapłać, kierujemy do tych wszystkich Parafian, którzy w ubiegłą III niedzielę miesiąca, złożyli ofiarę inwestycyjną na rzecz parafii. Jednocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zostały wymienione 4 okna w budynku kościoła, w zakrystii. Ich koszt wynosi niespełna 20 tysięcy złotych. Nadal trwają prace przy nowej aranżacji ogrodu przy kościele, które mamy nadzieję zakończyć na tym etapie przed Bożym Ciałem.
 12. Dyspensa: Dla dobra duchowego wiernych bp Roman Pindel udzielił wszystkim wiernym Diecezji oraz osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w piątek 31 maja oraz od charakteru pokutnego tego dnia.
 13. Prasa: Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy drzwiach kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże!