NIEDZIELA 25.XII.2022

Boże Narodzenie

Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami (por. J 1, 14). Takie jest orędzie dzisiejszego dnia. To nie jest demagogia; to nie są tylko piękne i puste hasła, ale rzeczywistość. Uwierzmy temu i przyjmijmy treść tego orędzia. Ono rozbrzmiewa już od ponad 20 wieków i pokazuje bardzo wyraźnie, że dla wszystkich niebo jest otwarte, również dla tych którzy uważają i wierzą, że przed nimi zamknęło ono swoje bramy. Dzień Bożego Narodzenia, czas wpatrywania się w otwarte niebo i odkrywania prawdy, że wiara w Nowonarodzonego jest źródłem wolności, siłą prawdy i znakiem autentycznej miłości.

1. W poniedziałek, 26 grudnia – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
2. We wtorek, 27 grudnia – święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty.
3. W środę, 28 grudnia – święto świętych młodzianków, męczenników.
4. W piątek, 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa.
5. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie.

1. Trasy kolędowe na najbliższe dwa tygodnie zostały wywieszone w gablotach. Pojawią się również na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z trasami i dziękujemy za wyrozumiałość w przyjęciu nowego ułożenia tras kolędowych.

2. Uroczyste nabożeństwo przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez ks. proboszcza, w sobotę, 31 grudnia, o godz. 17:30. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn: Ciebie Boga wysławiamy.

3. Eucharystia na zakończenie roku kalendarzowego 31 grudnia o godz. 18:00.

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które z dobroci i hojności serca przygotowywały w tym roku prezenty dla dzieci, które uczestniczyły w roratach. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do tak wzniosłego przeżycia czasu adwentu w naszej parafialnej wspólnocie.

5. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy na ręce tych, którzy przygotowywali liturgię pasterki, Bożego Narodzenia i święta św. Szczepana oraz tegoroczny wystrój naszej świątyni. Dziękujemy panu kościelnemu Patrykowi, pani Danucie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholce, scholii gregoriańskiej, młodzieży, która przez wiele dni pomagała w przygotowaniach do świąt, montażu choinek, oświetlenia i szopki. Dziękujemy również kapłanom, naszym duszpasterzom, którzy w tym czasie posługiwali jeszcze intensywniej naszej wspólnocie w konfesjonale i przy Ołtarzu Pańskim.

6. Składamy Wam płynące z głębi serca życzenia:

A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Te słowa św. Jana Apostoła bardzo często pojawiają się, gdy świętujemy Boże Narodzenie. Słyszymy je nie tylko w Ewangelii. Pojawiają się w życzeniach, czy w śpiewanych kolędach. Wyrażają niezwykłą tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem i zechciał zamieszkać między nami. Mówią nam o „świętej przeprowadzce” Pana Jezusa na ziemię, o naszym boskim Sąsiedzie, Przyjacielu rodziny, …a może o nowym Domowniku. Zamieszkał wśród nas, aby być blisko, na wyciągnięcie ręki, na odległość szeptu.

Kochani parafianie! Życzymy każdemu z was głębokiej świadomości, że nasz Pan, Jezus Chrystus, mieszka wśród nas. Że On jest źródłem naszych radości i nieskończoną nadzieją w trudnościach. Że będąc Bogiem – Człowiekiem, jest naszym najlepszym Przyjacielem.

Ks. proboszcz Stanisław wraz z duszpasterzami.