XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25. 07. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwiać. Każdy został stworzony dla miłości, a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych także dlatego, że tak wiele możemy dla nich uczynić… Rozmnażanie chleba przez Jezusa – to widzialny znak jeszcze większego obdarowania: Jezus z tych ludzi, którzy przyszli z daleka, wydobył, a następnie pomnożył ich wiarę, pozwolił na nowo dostrzec wielkość miłości. Zaspokoiwszy głód fizyczny, jednocześnie obudził w nich nieskończony głód Boga.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
2. W czwartek, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty,
3. W sobotę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzień Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących: Dzisiaj po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pobłogosławimy kierowców okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa ( 25.07). Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone będą na pomoc misji ojca Mariusza Kasperskiego, pracującego na Madagaskarze. Za każdy złożony grosz serdeczne Bóg zapłać!

  2. Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie: Abp Stanisław Gądecki wystosował apel w związku z gwałtownymi burzami i powodziami, które pojawiły się zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą”. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia – po każdej Mszy św., będziemy zbierać fundusze, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska, a dzisiaj w sposób szczególny módlmy się za poszkodowanych.

  3. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

Nabożeństwo do św. Józefa, patrona parafii : we wtorek o godz. 18.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 18.00,

  1. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!