NIEDZIELA 25.09.2022 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada 26 niedziela w ciągu roku.

1. We wtorek, 27 września – św. Wincentego a’ Paulo, kapłana.
2. W środę, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
3. W czwartek, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
4. W piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła
5. W sobotę, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła.

1. Tydzień z Ewangelią: Po raz 21. rusza „Tydzień z Ewangelią”. Tym razem inicjatywie ewangelizacyjnej diecezji bielsko-żywieckiej (23.09-2.10.2022 r.) przyświeca hasło „Twarzą w twarz z Bogiem”. Obok Mszy św. i spotkań modlitewno-uwielbieniowych w różnych miejscach diecezji przygotowano także spotkania dla małżeństw i młodzieży, wieczory uwielbienia, Seminaria Odnowy Wiary i wiele innych ciekawych wydarzeń. Dzisiaj w naszym kościele uroczysta Msz św. o godz. 18.00, a po niej uwielbienie z projektem Fausystem, do godz.21. , w którym weźmie udział młodzież wraz z rodzicami przygotowująca się do przyjęcia sakr. bierzmowania, 1.10. br. Dzisiaj po każdej Eucharystii przy drzwiach rozdawane są ulotki zapraszające na Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje, które poprowadzi ks. Marcin wraz ze wspólnotami Kana i Nowy Lud z zaprzyjaźnionej parafii Trójcy Świętej w Bielsku-Białej.  Zapraszamy !

• W ciągu tygodnia zapraszamy na codzienne adoracje w ramach Tygodnia z Ewangelią prowadzone przez nasze wspólnoty:

• poniedziałek: Chwalmy Pana, Żarki

• wtorek: Domowy Kościół i Akcja Katolicka

• środa: Legiony Maryi i Róże różańcowe

• czwartek: Kana i Galilea, rozpoczęcie Seminarium Odnowy Wiary.

• piątek: Wspólnota Pierwszych Sobót miesiąca i Straż Honorowa NSPJ

• sobota: LSO i Oaza młodzieżowa.

1. Nabożeństwa Różańcowe: Wraz z nadejściem miesiąca października rozpoczynają się w naszym kościele nabożeństwa różańcowe. Początek o godzinie 17.15.

2. Bierzmowanie: W przyszłą sobotę, 1. 10. o godzinie 10.00, ks. bp. Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z pierwszych klas szkół ponad-podstawowych. Zapraszamy wszystkich parafian na to ważne dla nas wydarzenie parafialne i rodzinne, zwłaszcza krewnych i prosimy o modlitwę w ich intencjach.

3. Kwesta: W dniu dzisiejszym członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej, będą kwestować po każdej Mszy św. przed kościołem na rzecz kuchni społecznej, która codziennie wydaje ok. 500 posiłków i prowadzi łaźnię publiczną. Za każdą ofiarę składają serdeczne: Bóg Zapłać!

4. Poświęcenie różańców: W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 10.00, poświęcimy różańce dla dzieci z klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

5. I-Sobota: W najbliższą sobotę, 1 października zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – pierwszo-sobotnie, po porannej Mszy św. Odwiedziny chorych, ze względu na bierzmowanie odbędą się w przyszłym tygodniu. Prosimy o ich zgłaszanie.

6. Akcja krwiodawstwa: W przyszłą niedzielę, 2.10. br., przy naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi. Daru tak potrzebnego i niczym nie zastąpionego dla chorych ludzi. Osoby chcące oddać krew powinny posiadać ze sobą dowód tożsamości, być po lekkim posiłku oraz wypiciu większej ilości płynów. Akcja potrwa między godziną 9.00 a 13.00.

7. Wyjazd do Odrowąża: W sobotę, 15 października będziemy chcieli się udać na grób śp. ks. prałata Józefa Szczypty do Odrowąża. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

8. Rekolekcje dla maturzystów: Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych do udziału w rekolekcjach pt. „Szkoła mądrego wyboru” w Zakopanem. To czas umocnienia wiary w gronie rówieśników a także okazja do wypoczynku i nabrania sił przed podjęciem ważnych decyzji. Termin wyjazdu: 28-30 października. Koszt wyjazdu wynosi 250 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Jakuba Kulińskiego.

Zachęcamy do kupowania i czytania literatury katolickiej, która jest umieszczona przy wyjściu z kościoła, a zawłaszcza „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże !