XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24. 07. 2022 Roku Pańskiego

Dzisiaj w Ewangelii jeden z uczniów prosi Chrystusa: Panie, naucz nas się modlić. Pan Jezus spełnia tę prośbę i wskazuje na Boga jako Ojca. Jeżeli mówimy do Boga: Ojcze, to stawiamy siebie w kondycji dziecka Bożego, a więc nasza modlitwa ma być piękną relacją dziecięcej miłości do ukochanego Ojca.

1. W poniedziałek. 25 lipca – święto św. Jakuba Starszego, apostoła
– wspomnienie św. Krzysztofa.
2. We wtorek , 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej.
– Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych babciach i dziadkach.
3. W piątek, 29 lipca – wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

1. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów: Rozpoczynamy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie wspieramy misjonarzy w zakupie środków transportu przez udział w akcji 1 gr za 1 km. Dziś w niedzielę, 24 lipca odbędzie się błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św., a przy okazji będą zbierane ofiary dla organizacji MIVA Polska, która zabiega i troszczy się o środki transportu dla misjonarzy.

2. Pielgrzymka na Jasną Górę: XXXI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Wilamowic. Do 29 lipca trwają zapisy internetowe. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl

3. Msza św. dziękczynna: W niedzielę, 7 sierpnia o godzinie 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Mirosława Karety, który decyzją Biskupa obejmie końcem sierpnia nową placówkę w Oświęcimiu. W czasie Mszy św. będziemy mieli okazję podziękować ks. Mirosławowi za lata posługi w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości. A jutro chciejmy pamiętać w modlitwie o ks. Krzysztofie, który obchodzi imieniny. Życzymy księdzu Solenizantowi obfitych łask Bożych, aby w pełni mógł cieszyć się darem życia kapłańskiego przeżywanego między innymi w naszej wspólnocie.

4. Nabożeństwa w tygodniu: W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odprawiane są nabożeństwa: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.15 w intencji Kościoła i trwającego synodu. Serdecznie zapraszamy!

5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!