NIEDZIELA 24.09.2023 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada 25 niedziela w ciągu roku. „Boże, Ty co roku pozwalasz nam przeżywać na nowo dzień poświęcenia tego kościoła, wysłuchaj prośby swojego ludu i spraw, aby tutaj zawsze służył Tobie z czystym sercem i w pełni osiągnął owoce odkupienia…”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W środę, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, kapłana.
 2. W czwartek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 3. W piątek, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W sobotę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła
 5. W przyszłą niedzielę, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rocznica poświęcenia kościoła: W dniu dzisiejszym przypada 23 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Bogu i ludziom wyrażamy wdzięczność za to miejsce, gdzie codziennie składana jest Najświętsza Ofiara Chrystusa. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła. Uroczystą sumę odprawi ks. Józef Pilch, świadek tego wydarzenia sprzed 23 lat.
 2. Tydzień z Ewangelią: Po raz 22. rusza „Tydzień z Ewangelią”. Tym razem inicjatywie ewangelizacyjnej naszej diecezji przyświeca hasło „Słowo Daję”. Obok Mszy św. i spotkań modlitewnych w różnych miejscach diecezji przygotowano także spotkania dla małżeństw i młodzieży, wieczory uwielbienia, Seminaria Odnowy Wiary i wiele innych. W naszym kościele w ramach „ TzE” w poniedziałek, 25.09. br. po wieczornej Mszy św. odbędzie się adoracja najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Informacje o TzE na stronie diecezjalnej można znaleźć tutaj. Zapraszamy!
 3. I-komunia dzieci: W przyszłą niedzielę, 1.10.br. na Mszę św. o godzinie 10.00, zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii św. Na progu miesiąca różańcowego dzieci otrzymają poświęcone różańce św.
 4. Spotkanie AK: Pierwsze, powakacyjne zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 26.09.br po wieczornej Mszy św. Ze względu na jego wyborczy charakter prosimy o niezawodne przybycie wszystkich członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 5. Iskra Bożego Miłosierdzia: W ramach ogólnopolskiej akcji: „Koronka na ulicach miast świata”, zapraszamy na wspólne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w czwartek, 28.09. br. o godzinie 15.00, na ulicę Lenartowicza 36, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona św. Janowi Pawłowi II. (obok domu rodziny Glondysów, dawnego punktu katechetycznego)
 6. Pielgrzymka: Przypominamy, że w dniach 7-8 października nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Mariazell (Sanktuarium Maryjnego w Austrii) wraz z wizytą na Kahlenbergu i w Wiedniu. Zostało już tylko 6 wolnych miejsc. Więcej informacji na temat wyjazdu na plakatach w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina.
 7. Kwesta KIK-u: W dniu dzisiejszym członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej, będą kwestować na rzecz prowadzonej przez siebie działalności opiekuńczo – charytatywnej, zwłaszcza Domu Opieki „JÓZEFÓW”. Za każdą złożoną ofiarę, serdeczne – Bóg Zapłać!
 8. Akcja krwiodawstwa: W przyszłą niedzielę, 1.10. br., przy naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi. Daru tak potrzebnego i niczym nie zastąpionego dla chorych ludzi. Osoby chcące oddać krew powinny posiadać ze sobą dowód tożsamości, być po lekkim posiłku oraz wypiciu większej ilości płynów. Akcja potrwa między godziną 9.00 a 13.00.
 9. Prasa: Zachęcamy do kupowania i czytania literatury katolickiej, a zwłaszcza tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, Szczęść Boże!