II Niedziela Wielkanocna – 24. 04. 2022 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tradycyjnie nazywaną „Niedzielą Białą”. Od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II – Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.

1. W poniedziałek, 25 kwietnia – przypada święto św. Marka Ewangelisty.
2. We wtorek, 26 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
3. W piątek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra Kościoła.

1. Niedziela Miłosierdzia. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” /Dz. 299/ – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień.  Po trudnym czasie pandemii i toczącej się wojnie na Ukrainie, przyzywajmy Boże Miłosierdzie i korzystajmy z łask, które Pan Jezus związał z tym dniem. Hasłem tegorocznego Święta są słowa „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, nawiązujące do trwających przygotowań do dwudziestolecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które będziemy przeżywać już w sierpniu tego roku. Dzisiaj o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia – zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę. W dniu dzisiejszym za uczczenie Bożego Miłosierdzia, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do św. Józefa.

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

– W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja w kaplicy w intencjach Kościoła i trwającego synodu.

– Codziennie przed wieczornymi Mszami św. odmawiany jest różaniec. Zapraszamy.

1. Nabożeństwa majowe: Zbliża się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać od najbliższej niedzieli o godzinie 17.30. Informujemy także, że od początku maja poranne Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

2. I Komunia Św. W tym roku dzieci z klas III SP przystąpią do pierwszej komunii św. w niedzielę, 8 maja na dodatkowej Mszy św. o godz. 13. Już w tym tygodniu rozpoczną się próby dzieci przed uroczystością.

3. Paczka dla Ukrainy: W oparciu o dary żywnościowe, środki higieny i inne produkty składane przez parafian przy okazji poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę zostały sporządzone paczki, które przekażemy na Ukrainę. Bóg Zapłać za Waszą hojność i dobre serce. Mamy jednak prośbę, aby w przyszłości dokładnie sprawdzać datę przydatności produktów i ich jakość. Niestety zdarzały się rzeczy przeterminowane nawet o dwa lata…

4. Pielgrzymka do Niepokalanowa: Róże Różańcowe naszej parafii organizują w dniach 27-28 czerwca br. pielgrzymkę do Niepokalanowa. Na trasie pielgrzymki znajdą się jeszcze sanktuaria w Leśniowie i Gidlach. Koszt wyjazdu to 270 zł od osoby. W tej cenie: nocleg, przejazdy, obiadokolacja i śniadanie. Zgłoszenia i bliższe szczegóły pielgrzymki można znaleźć u pani Stanisławy Połącarz. (tel. : 518 302 547)

5. Mini koncert: We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się krótki koncert organowy ucznia klasy dyplomowej Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej Pawła Walusia. Zapraszamy!

6. Wojna na Ukrainie: Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji. Podtrzymujemy śpiew Suplikacji. Zachęcamy do wytrwałej indywidualnej modlitwy różańcowej oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie.

7. Prasa: W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in.: temat numeru: Jak Kościół pomaga Ukrainie. A w „Gościu Niedzielnym” artykuły poświęcone Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy!

Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!