XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 10. 2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta niedziela w ciągu roku. Przypowieść o faryzeuszu i celniku zwraca uwagę na niezwykle ważny moment: punktem odniesienia dla chrześcijanina nigdy nie jest i nie może być drugi człowiek, ale zawsze Pan Bóg i Jego niezmienne prawo.

1. W środę, 26 października – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy, założycielki Zmartwychwstanek.
2. W piątek, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

1. Tydzień Misyjny: Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i jednocześnie rozpoczynamy przeżywanie Tygodnia Misyjnego. Zapraszam i zachęcam do przeżywania tego czasu w duchu misyjnym, zgodnie z hasłem tego Tygodnia: „Będziecie moimi świadkami”.

2. Nabożeństwa różańcowe: Przeżywamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie Zapraszamy!

3. Wypominki: Zbliża się listopad, a wraz z nim nabożeństwa modlitewne za zmarłych. Karty na wypominki z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii kościoła. W naszej parafii istnieją trzy rodzaje wypominek: jednorazowe, listopadowe i całoroczne. Wypominki za zmarłych, którzy odeszli w minionym roku, odbędą się w sobotę, 5 listopada o godz. 17.30, a bezpośrednio po nich zostanie odprawiona w ich intencji Msza św. Rodziny zmarłych prosimy, aby na tę wieczorną modlitwę i Mszę św. przyniosły ze sobą znicze.

4. Nabożeństwa w tygodniu: Zapraszamy na nabożeństwa, które są odprawiane w tygodniu: we wtorek ku czci św. Józefa – naszego patrona. W środę, na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek, na adorację w ciszy w intencji Kościoła i pokoju na świecie. Zachęcamy też do korzystania z biblioteki parafialnej, w której każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Biblioteka czynna jest w niedzielę od godziny 9.30 do 11.30.

5. Prasa katolicka: Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!