XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 06. 2024 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwunasta niedziela w ciągu roku. „Wszechmogący Boże, obdarz nas ustawiczną bojaźnią i miłością Twojego świętego imienia, albowiem nigdy nie odmawiasz opieki tym, których utwierdzasz w swojej miłości.” (z liturgii mszalnej)

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. W czwartek, 27 czerwca – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Cyryla.
  3. W piątek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, bp i męcz.
  4. W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czas wakacji i urlopów: Na progu czasu wakacji i urlopów, pragniemy podziękować wspólnotom duszpasterskim, ruchom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek nadawał kształt życiu naszej parafii w ciągu roku formacyjnego. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego relaksu. Niech to będzie zarazem czas duchowej odnowy więzi z Bogiem i bliźnimi.
  2. Nabożeństwa czerwcowe: W przyszłą niedzielę kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tym goręcej zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiaj przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.45.
  3. Krąg Biblijny i adoracja: Ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy także na adorację w ciszy – w czwartek, także po wieczornej Mszy św.
  4. Makulatura: Od piątku – 28.06. do piątku – 5.07. odbędzie się zbiórka makulatury przy kościele na Leszczynach. Zbiórka makulatury przy naszym kościele odbędzie się w drugiej połowie sierpnia br.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, wakacji i urlopów Szczęść Boże!