ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

NIEDZIELA 23. 05. 2021 Roku

W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Zgodnie z obietnicą Jezusa Chrystusa, pochodzący od Ojca i Syna Duch Święty jest z nami na zawsze, mieszka w nas, zaświadcza o Jezusie, przypomina Jego naukę i prowadzi do całej prawdy. Nasza otwartość na tchnienie Ducha Świętego jest warunkiem i jednocześnie sprawdzianem, że jesteśmy Chrystusowi i do Niego należymy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 24 maja – w drugi dzień Zielonych Świąt przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
2. W środę, 26 maja – wspominamy św. Filipa Nereusza, kapłana.
3. W czwartek, 27 maja – przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana.
4. W sobotę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi” – to wołanie Jana Pawła II stanęło u początku wielkich przemian, jakie dokonały się w Europie. Dziś to wołanie powtarzamy. Niech ten dzień umocni pewność, że ludzki wysiłek podejmowany dla Królestwa Bożego w świecie, jest zanurzony w mocy Ducha Świętego. Wszystkim życzymy radosnego świętowania jednego z trzech najważniejszych dni w Roku Liturgicznym – uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  2. Święto Matki Kościoła: W drugi dzień Zielonych Świąt, w święto NMP Matki Kościoła, zapraszamy na Msze św. o godzinie: 6.30, 8.00, 16.00 – dla bierzmowanych i ich rodzin oraz o godz. 18.00. Po wieczorowej Mszy św. odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godziny 20.

  3. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy.

  4. Pierwsza komunia św. Dzisiaj 23 –osobowa grupa dzieci z klasy III c, SP nr 20, przyjmie uroczyście pierwszą komunię św.- z czego bardzo się cieszymy. Dokona się to na Mszy św. o godzinie 13.00 i zakończy tegoroczne uroczystości pierwszo-komunijne w naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do tych wszystkich Osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przeżywanie tych trzech niedziel ważnych dla dzieci, rodzin i parafii, a co jak widzieliśmy nie było takie proste i łatwe. Bóg Zapłać!

  5. Sakrament bierzmowania: Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym w sobotę 22 maja; 32-osobowa grupa młodzieży przyjęła z rąk ks. bpa Piotra Gregera sakrament bierzmowania. A w poniedziałek przystąpi do bierzmowania 20-osobowa grupa. Mamy nadzieję, że ten dzień stanie się dla nich początkiem kolejnego etapu rozwoju duchowego.

  6. Dzień Matki: W najbliższą środę, 26 maja obchodzimy dzień Matki. Z pewnością każdy z nas w tym dniu zwróci się do swojej mamy ze słowami wdzięczności, a z modlitwą w stronę mam nieżyjących. Chcemy słowa uznania i wdzięczności skierować w stronę wszystkich matek wierzących, dostrzegając ich rolę w wychowaniu do miłości oraz w przekazywaniu wiary.

  7. Święcenia kapłańskie: Informujemy, że diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłańskie w sobotę, 29 maja w katedrze bielsko-żywieckiej. Tych dwóch neoprezbiterów powierzamy Waszej modlitwie.

  8. Święto Najwyższego Kapłana: W czwartek, 27 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Dziękujemy „Margaretkom” i wszystkim, którzy podejmują modlitwę za kapłanów.

  9. Komunia wielkanocna: W przyszłą niedzielę, 29 maja kończy się czas komunii św. wielkanocnejWszystkich, którzy jeszcze tego serdecznego obowiązku nie spełnili, zachęcamy do spowiedzi i komunii św. w ciągu tygodnia.

  10. Boże Ciało: Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 3 czerwca. Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną i wytyczne naszego biskupa, o formie procesji eucharystycznej poinformujemy w przyszłym tygodniu.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże !