III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023 r. Niedziela Biblijna

Dzisiaj 3 Niedziela Wielkanocna: „Boże, Ty przywróciłeś młodość ducha swoim wiernym, zachowaj ich w radości i spraw, aby ciesząc się z odzyskanej godności przybranych dzieci Bożych  z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 24 kwietnia – uroczystość św. Wojciech, patrona Polski.
 2. We wtorek, 25 kwietnia – święto św. Marka Ewangelisty.
 3. W sobotę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Tydzień Biblijny: Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Tydzień Biblijny, obchodzony przez Kościół katolicki w Polsce, ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte. Poprzez intronizację Biblii, konferencje, celebracje oraz spotkania kręgów biblijnych ma ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii.
  Zarówno hasło Tygodnia Biblijnego: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” jak i myśl przewodnia: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22) nawiązują do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Krąg Biblijny i fragmenty Pisma św.: Przy tej okazji jeszcze goręcej zachęcamy do częstowania się Słowem Bożym, którego fragmenty możemy zabrać z kościoła – są przygotowane na stolikach przy drzwiach i wziąć udział w spotkaniu kręgu Biblijnego, we wtorek po wieczornej Mszy św.
 3. Rola Grupy charytatywnej: Nie tylko Tydzień Miłosierdzia, który właśnie dobiegł końca, ale również codzienna mszalna liturgia słowa uświadamiały, jak wielką rolę w świadectwie chrześcijan spełnia posługa miłosierdzia, w tym również troska o ubogich. W niemałym stopniu funkcję tę w imieniu nas wszystkich wypełnia Grupa Charytatywna, której posługi i zaangażowania czasu często nie widzimy. Dziękujemy wszystkim członkom Grupy Charytatywnej, których służba jest bardzo ważnym elementem świadectwa wiary tej parafii. Angażują się nie tylko w pomoc świąteczną, ale w bardzo żmudną, niemal codzienną pomoc doraźną ubogim. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary rzeczowe i pieniężne, uczestniczą w wymownym świadectwie zatroskania o ubogich członków tej wspólnoty. „Nikt z nich nie cierpiał niedostatku. Każdemu rozdzielano według potrzeby” – niech ten model wspólnoty Kościoła zarysowany w Dziejach Apostolskich staje się coraz bardziej rzeczywistością we wspólnocie Kościoła w tej parafii, m.in. przez posługę Grupy Charytatywnej.
 4. Wspólnota Żarki: Wspólnota „Żarki”, która w ubiegłą niedzielę przeprowadziła w parafii „Dzień Głoszenia i Dzielenia”, dziękuje serdecznie za okazaną troskę, życzliwość i hojność. Dzięki niej z nadzieją mogą myśleć o wakacyjnym obozie w Komorowie i spełniać swoje marzenia oraz misję. W tym dniu zebrano 9 185 zł. Bóg Zapłać!
 5. Lednica 2023: Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVII spotkaniu młodych na Polach Lednickich w dniu 3 VI. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: Idź za Barankiem. Koszt udziału w wyjeździe wynosi 150 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie LSODBZ.COM lub u ks. Jakuba Kulińskiego do dnia 25 maja.
 6. Modernizacja ogrzewania: Weszliśmy już w ostatni etap prac przy modernizacji ogrzewania w naszym kościele. Stopniowo są usuwane stare elementy ogrzewania, a przy okazji czyszczone są kanały przebiegające pod posadzką, w których następnie będą umieszczone elementy ogrzewania nadmuchowego. Jeszcze raz składamy wszystkim troszczącym się o materialną stronę parafii serdeczne: Bóg Zapłać!
 7. Radio „Anioł Beskidów”: Za tydzień, 30 kwietnia, do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio diecezjalne „Anioł Beskidów”.

Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy drzwiach kościoła. Szczególnie polecamy teksty przygotowane na Niedzielę Biblijną.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!