III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 23. 01. 2022 r.

Księga Nehemiasza stawia dziś przed nami ważne pytanie: czy znamy Słowo Boże, czy chcemy Go słuchać i czy słuchamy tak, jak Izraelici z czasów proroka? Czy traktujemy je poważnie i czy jest ono fundamentem naszego życia i naszych wyborów moralnych?

1. W poniedziałek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp i DrK.
2. We wtorek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła apostoła.
3. W środę, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
4. W piątek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i DrK.

1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w święto Nawrócenia św. Pawła we wtorek, 25 stycznia.

2. Niedziela Słowa Bożego: Dzisiaj w III Niedzielę Zwykłą wraz z Kościołem powszechnym obchodzimy już po raz trzeci Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Znajomość Pisma Świętego jest znajomością Chrystusa”. Wielu ludzi coraz częściej i chętniej sięga po Pismo św., a czynią to w różny sposób. Ten dzień zachęca do odnowienia lub wprowadzenia praktyki: jeśli nie codziennie, to przynajmniej kilka razy w tygodniu przeczytaj (a jeśli możesz to nawet przemedytuj) w ciągu choćby 2-3 minut jeden fragment Pisma św.

3. Wizyta duszpasterska 2022: Tegoroczna „kolęda” dobiega końca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili duszpasterzy do swojego domu w ramach wizyty duszpasterskiej 2022 i przyjęli Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji – są one także przeznaczone na utrzymanie parafii. Kolęda dodatkowa odbędzie się 29 stycznia. W święto Ofiarowania Pańskiego na Mszach św. będziemy szczególnie dziękować Panu Bogu, za ten czas spotkań duszpasterskich i polecać rodziny Miłosierdziu Bożemu.

4. Adoracja synodalna: W czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy MB Częstochowskiej, odbędzie się adoracja w ciszy w intencjach trwającego synodu i Kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Wspólnotowe spotkanie opłatkowe: W sobotę, 29 stycznia br. o godzinie 15.00, odbędzie się spotkanie wszystkich wspólnot i grup działających przy naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia, a w jego centrum będzie Eucharystia. Zakończymy go wspólnym kolędowaniem. Całe to wydarzenie, tak ważne dla jedności naszej Wspólnoty odbędzie się w kościele w rygorach sanitarnych. Z tego względów rezygnujemy z osobistego dzielenia się opłatkiem i wspólnej Agapy. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków wspólnot i grup przy naszej parafii i dziękujemy organizatorom za podjęty trud w przygotowaniach i przebiegu spotkania.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!