VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela 22.05.2022 r.

Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy w tych radosnych dniach gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu; niech misterium paschalne, które wspominamy,  przemienia nasze życie. (z modlitwy mszalnej)

1. We wtorek,24 maja – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
2. W czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
3. W piątek, 27 maja – rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Pięćdziesiątnicy.

1. Nabożeństwa majowe. Zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30 każdego dnia tygodnia. Majówki ze śpiewem Litanii Loretańskiej odbywają się także przy krzyżu na osiedlu Langiewicza w każdą sobotę i niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy okolicznych mieszkańców.

2. Dni Krzyżowe: W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, nazywane Dniami Krzyżowymi. Procesje do krzyża misyjnego odbędą przed Mszą św. poranną o godz.6.45. Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy.

3. Dzień Matki: W nadchodzącym tygodniu w czwartek, 26 maja, będziemy obchodzili Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim mamom w parafii chcemy przekazać życzliwe słowa uznania, szacunku i wdzięczności, wiedząc, jak wiele w rodzinach i środowiskach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej mamy z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z wdzięczną modlitwą ku tym mamom, które już są po drugiej stronie życia.

4. Święcenia kapłańskie: Z radością informujemy, że święcenia kapłańskie naszej diecezji odbędą się w sobotę, 28 maja w Katedrze św. Mikołaja o godz. 10.00. Wszystkich dziewięciu diakonów polecamy Waszej modlitwie.

5. Rada Duszpasterska: Spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 3 czerwca o godzinie 19. po wieczornej Mszy św.

6. Zbiórka makulatury: W dniach od 23 maja do 30 maja zostanie przeprowadzona przy naszej parafii akcja zbiórki makulatury. Kontener zostanie ustawiony na parkingu parafialnym. Akcja Makulatura na Misje prowadzona jest od 2014 r. Za środki z zebranej makulatury udało się wybudować dwie studnie w Sudanie Południowym oraz dokończyć budowę kuchni i stołówki w Pariacoto. Obecnie są zbierane fundusze na rozbudowę sierocińca w Santa Cruz, w Boliwii. Prowadzą go Siostry Serafitki, które otaczają opieką 56 dzieci. Włączmy się w tą piękną akcję budowania wspólnego dobra.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!