XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022 Roku Pańskiego

Usiłujcie przejść przez ciasne drzwi, gdyż wielu będzie chciało wejść, a nie będą mogli (Łk 13, 24). To zdanie z dzisiejszej Ewangelii wskazuje na Jezusa, który jedynie jest bramą do nieba. On jest prawdziwą drogą do życia – On, który stał się pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi.

1. W poniedziałek, 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej.
2. W środę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja Ap.
3. W piątek, 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
4. W sobotę, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.

1. Uroczystość MB Częstochowskiej: W piątek 26.08., przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, która jest także patronką naszej kaplicy. W ten piątkowy dzień nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. Spotkanie przedstawicieli wspólnot: Liderom wspólnot parafialnych przypominamy o spotkaniu, które odbędzie się 28.08. tj. w niedzielę po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 19.00).

3. Bierzmowanie: Młodzież z klas 8 SP, która pragnie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do zakrystii po odbiór deklaracji kandydata do bierzmowania. Mogą to także zrobić rodzice lub dziadkowie.

4. Rodzice kandydatów do bierzmowania: Rodziców młodzieży, która rozpoczyna w tym roku klasę 8 SP i pragnie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne 4.09. tj. w niedzielę, na godz. 19.00 do salek parafialnych (sala nr 5). Spotkanie dotyczy tylko rodzin, które mieszkają na terenie naszej parafii. Wszelkie informacje na temat bierzmowania u ks. Marcina.

5. Nabożeństwa: Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Józefa, naszego patrona, we wtorek i w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po wieczornej Mszy św. Intencje w których zawieramy nasze dziękczynienia i prośby można składać w zakrystii.

6. Taca III niedzieli: Taca dzisiejszej niedzieli, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za ofiarę dzisiaj złożoną.

7. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!