IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną.
Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Ojciec i Pasterz to dwa biblijne obrazy ukazujące rzeczywistość ludzkiego życia i pomagające, choć po części, odkryć tajemnicę Boga. Czyńmy wszystko, co możliwe, aby nie tylko tę miłość Boga poznać, ale jej doświadczyć. Bez żadnej obawy i pozbawieni niepewności, poddajmy się ojcowskiej i pasterskiej miłości Boga. Pozwólmy, by Bóg prowadził nas jak swoje dzieci, by Chrystus Dobry Pasterz prowadził nas do Ojca.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. We wtorek, 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski,
 2. W czwartek, 25 kwietnia – Święto św. Marka, ewangelisty.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Taca III niedzieli. Dzisiejsza składka zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Tydzień modlitw o powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Boga, aby powoływał i posłał tych, którzy troszczyć się będą w szczególny sposób o wspólnotę Kościoła. Powołanych, którzy są na drodze przygotowania do posługi kapłańskiej otaczamy naszą modlitewną pamięcią.
 3. Akcja Krwiodawstwa. Dziś w naszej parafii odbywa się akcja oddawania krwi. Wszyscy, którzy pragną ofiarować ten cenny dar, mogą to uczynić w godzinach od 9:00 do 13:00.
 4. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje w dniu 11 maja br. kolejny wyjazdowy Dzień Skupienia w klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej. Chętnych do przeżycia modlitewnych chwil w niezwykłym miejscu zapraszamy. Koszt wyjazdu – bez uwzględnienia posiłków – uzależniony będzie od ilości wyjeżdżających – orientacyjnie będzie wynosić 60 zł. Szczegóły na plakatach w gablotach przed kościołem. Zapisy wraz z zaliczką w kwocie 40 zł. przyjmowane będą w zakrystii.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek 23 bm. po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
 6. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ odbędzie się środę (24.04.2024) o godz. 16.00 w bibliotece parafialnej.
 7. Nabożeństwa. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Józefa na wieczorną Mszę św. połączoną z nabożeństwem, w środę wieczorem na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek po wieczornej Mszy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła.
 8. Pierwsza Komunia. Msza święta, podczas której dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej, będzie w niedzielę 12 maja o godz. 13.00. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia tego sakramentu polecamy Bogu w modlitwie. Prosimy, aby pierwsza spowiedź, a szczególnie spotkanie z Chrystusem w Komunii Świętej, przyniosły owoc ich trwałej więzi z Zbawicielem.
 9. Pielgrzymka do Grecji. Nasza parafia pragnie zorganizować w dniach 7 – 17 lipca autokarowy wyjazd wakacyjny do Grecji. Zwiedzanie połączone z plażowaniem i odpoczynkiem. Więcej informacji na temat wyjazdu na plakacie w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy.
 10. Prasa katolicka. Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania. Gość Historia Kościoła tym razem jest po 12 zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!