UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

20.11.2022 r.

Dziś przeżywamy 34 – ostatnią niedzielę w ciągu roku, wraz z uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. Wierzymy głęboko, że to Jemu Bóg powierzył panowanie, chwałę, a także władzę królewską i że jest ono wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania N.M.P. W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. bp Janusz Zimniak.
2. We wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
3. W czwartek, 24 listopada – wspominamy św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
4. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się czas adwentu i nowy rok liturgiczny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Po każdej Eucharystii odmówimy wspólnie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Wiąże się on z uzyskaniem dziś odpustu zupełnego przy zachowaniu zwykłych warunków: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 2. Następuje zmiana godzin kancelaryjnych. Kancelaria od tego tygodnia czynna będzie we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach: po wieczornej Mszy świętej do godz. 19:30.

W sprawie pogrzebu, namaszczenia chorych czy wiatyku prosimy dzwonić na telefon dyżurny podany na tablicy przed kancelarią i na stronie internetowej. Kapłan dyżurujący, w wyżej wymienionych losowych zdarzeniach, przyjmie Państwa tak szybko, jak to będzie możliwe we wspólnie ustalonym czasie.

Informujemy również, że zamawianie i potwierdzanie intencji Mszalnych przeniesione zostało na czas funkcjonowania kancelarii parafialnej. Dziękujemy za zrozumienie.

 1. Poszukujemy muzyków i wokalistów do naszego zespołu muzycznego, posługującego m. in. podczas Eucharystii i nabożeństwach z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Chętne osoby prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Marcinem lub telefon (887-332-323).

 2. Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w najbliższy poniedziałek (jutro) po wieczornej Mszy Świętej. W kaplicy Matki Bożej w tym samym czasie będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

 3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w kościele, w najbliższą środę 23 listopada o godz. 19:00.

 4. Światowy dzień młodzieży w naszej diecezji odbędzie się w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej, dziś w godzinach między 15:00 – 18:00.

 5. Ofiara z dzisiejszej składki (3 niedzieli miesiąca) przeznaczona jest na cele parafialne, przede wszystkim modernizację ogrzewania. Dziękujemy za Waszą życzliwość i dbałość o nasz kościół.

 6. Pan organista Stanisław rozprowadza obecnie opłatki na stół wigilijny, udając się do Waszych domów osobiście. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie funkcji organisty. Pan kościelny Patryk poświęcone opłatki przekazywał będzie w zakrystii od następnej niedzieli 27 listopada tj. od pierwszej niedzieli Adwentu. Ofiary składane panu Patrykowi w zakrystii, przeznaczone będą na utrzymanie funkcji kościelnego.

 7. Kwesta dla Mateusza Gruszczyka, naszego parafianina, przeprowadzona będzie przy kościele w przyszłą niedzielę. Mateusz cierpi na zespół Ehlersa Danlosa, Marfan, Aspergera oraz padaczkę lekooporną. Dziękujemy wraz z jego mamą Jolantą za każdy wolny datek składany przy okazji zorganizowanej dla niego zbiórki.

 8. Modlitwa za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach listopadowych, codziennie przed Mszami św. o godz. 6:45 z koronką do Bożego Miłosierdzia
  i 17:30 z różańcem.

 9. Msze Roratnie będą odprawiane od dnia 28 listopada: w tygodniu o godz. 18:00, w sobotę o godzinie 7:00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Zachęcamy do pomocy w przygotowaniu lampionów, które dzieci będą nosiły podczas procesji wejścia.

 10. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim członkom Akcji Katolickiej, która w dniu dzisiejszym przeżywa swoje święto patronalne.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!