NIEDZIELA 20.03.2022r.

III Niedziela Wielkiego Postu

„Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”. Mocne są słowa z dzisiejszej Ewangelii. Mimo to są podyktowane miłością oraz ogromną troską o Twoje zbawienie. Nawrócenie jest niezbędne, aby odwrócić się od grzechu i zwrócić ku życiu. A może nieco inaczej. Odwrócić się od trucizny i zacząć żyć pełnią życia.

1. W piątek, 25 marca – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

1. Wojna na Ukrainie: Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji i w gotowości do pomocy potrzebującym uchodźcom. Podtrzymujemy śpiew Suplikacji po Mszy św. i codziennym różańcu odmawianym w kościele.

2. Odpust parafialny: Przeżyliśmy wczoraj odpust parafialny ku czci św. Józefa. Wyrażamy wielką wdzięczność tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego zewnętrznej organizacji i duchowego przeżycia. Paniom z Legionu Maryi i panu Franciszkowi. Służbie kościelnej i służbie liturgicznej. Paniom dbającym o czystość świątyni i pracującym w kuchni. Wszystkim parafianom biorącym udział w rekolekcjach wielkopostnych, które nas także przygotowały do uroczystości i tym wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli we wczorajszych Mszach św. i zaangażowali się w liturgię sumy odpustowej. Bóg Zapłać!

3. Zwiastowanie Pańskie: W najbliższy piątek, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

Przystąpienie do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie możliwe na Mszy św. o godzinie 18.00. Zachęcamy Parafian do podjęcia modlitwy w intencji dzieci, których życie jest zagrożone w łonie matki.

4. Nabożeństwa wielkopostne: Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

– dzisiaj na Gorzkie Żale, o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.

– w piątek na Drogę Krzyżową: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 18.45 – dla młodych parafian.

5. Adoracja: W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację w ciszy, która potrwa do godziny 20.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej odbędzie się także adoracja w ciszy w intencji trwającego synodu i Kościoła. Zapraszamy!

6. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele są wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.

7. Składka dzisiejszej, III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tej strony naszego życia parafialnego.

Prasa i książki: Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego oraz lektury książek i prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego spokojnego tygodnia. Szczęść Boże!