VII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 20. 02. 2022 r.

Łatwo jest wartościować drugich, klasyfikować ich na dobrych i złych. Ma nam to dać lepsze samopoczucie. A przecież sąd nasz powinien iść najpierw przez nasze serce. Tam bowiem jest ukryty samowystarczalny bogacz, obywający się bez Boga. Jednakże świadomość, że Bóg jest miłosierny dla nas, czyni nas wrażliwymi na naszych bliźnich. Wtedy spotyka nas błogosławieństwo. Także błogosławieństwo Boże.

1. We wtorek – 22 lutego – święto Katedry św. Piotra, apostoła
2. W środę – 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, bp. i męczennika

1. Duszpasterska Rada Parafialna: Rozpoczęliśmy proces wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydatów na jej członków można zgłaszać w formie pisemnej, podając imię i nazwisko kandydata (kandydatów), w miarę możliwości adres zamieszkania i jeśli to możliwe numer telefonu, wraz z krótkim uzasadnieniem kandydatury. Kartki z tak wypełnioną treścią prosimy wrzucać do specjalnych skrzynek ustawionych przy drzwiach wyjściowych z kościoła. Kandydatów możemy zgłaszać do dzisiaj, tj. 20 lutego.

Za tydzień, w niedzielę 27 lutego, zostanie przedstawiona lista kandydatów, a wybory odbędą się w pierwszą niedzielę marca, tj. 6.03. br. Bardzo prosimy o zainteresowanie się tym aspektem życia naszej parafii. Ustępującej Radzie Duszpasterskiej, jeszcze raz dziękujemy za zawsze okazywaną pomoc i współpracę. Bóg Zapłać!

1. Pomoc Żywnościowa-Caritas: Trwa przyjmowanie wniosków do uczestnictwa w programie pomocy żywnościowej prowadzonej przez Caritas naszej diecezji i parafii. Osoby zainteresowane powinny przedłożyć w naszej parafii skierowanie, wystawione przez Ośrodek Pomocy Społecznej właściwy miejscu zamieszkania. W przypadku mieszkańców naszej parafii organem wystawiającym skierowanie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsko-Białej. Zaświadczenia można składać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Prosimy także na osobnej kartce napisać swoje dane adresowe i numer telefonu.

2. Nabożeństwa: W poniedziałek godzinna adoracja w ciszy, po Eucharystii wieczornej. We wtorek, nabożeństwo ku czci Św. Józefa, naszego patrona i modlitwę w intencji duszpasterzy z naszej parafii. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek, po wieczornej Mszy Świętej, adoracja w ciszy w intencjach trwającego synodu i całego Kościoła.

3. Rycerstwo św. Michała Archanioła: Wspólnota Rycerstwa św. Michała Archanioła zaprasza na Mszę Świętą i nabożeństwo w najbliższy piątek na godz. 18.00.

1. Składka Parafialna: Dzisiejsza składka, trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele parafialne, które w miesiącach zimowych oznaczają przede wszystkim opłaty za prąd oraz ogrzewanie. Za zrozumienie i zaangażowanie się w materialne utrzymanie parafii składamy serdeczne – Bóg Zapłać!

2. Prasa katolicka: Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

1. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie dzieciom i młodzieży korzystającym z ferii zimowych; życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia . Szczęść Boże!