XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02. 10. 2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku. „Panie, dodaj nam wiary!” – ta prośba uczniów jest wielką, gorliwą i pełną nadziei modlitwą. Trzeba więc, aby była także naszym błaganiem kierowanym do Boga.

1. We wtorek, 4 października – wspominamy św. Franciszka z Asyżu, diakona.
2. W środę, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, naszej wielkiej mistyczki i rodaczki.
3. W piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Różaniec: Wraz z październikiem rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa te będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach Kościoła i naszych osobistych. Modlitwy do której zachęca nas nieustanie sama Matka Boża. W tygodniu różaniec poprowadzą dzieci i wspólnoty parafialne. Zapraszamy!

2. Modlitwa o uzdrowienia: W I –poniedziałek miesiąca, 3.10. br. podczas wieczornej Mszy św. i bezpośrednio po niej, będziemy się modlić o uzdrowienie duszy i ciała. Po nabożeństwie zostanie poświęcona woda i sól.

3. Pierwszy czwartek: Zapraszamy na adorację pierwszo-czwartkową połączoną z różańcem w czwartek na godzinę 17.00. W tym czasie odbywać się będzie także spowiedź św.

4. Pierwszy piątek miesiąca – dzieci: W najbliższy piątek, jako pierwszy piątek miesiąca, spowiedź dzieci od godz. 16.00. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., po której odbędzie się nabożeństwo różańcowe.

5. Odwiedziny chorych: W sobotę, 8 października, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych i seniorów. Prosimy o potwierdzenie wizyt i zgłaszanie tych osób, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament.

6. Wyjazd do Odrowąża: Trwają zapisy na wyjazd do Odrowąża, na grób śp. ks. prałata Józefa Szczypty. Chcemy jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych pomodlić się przy jego grobie i w ten sposób wyrażać naszą pamięć i wdzięczność pierwszemu proboszczowi i budowniczemu naszego kościoła, który służył naszej wspólnocie ponad 30 lat. Koszt wyjazdu 55 zł.

7. Duchowa adopcja: Zachęcamy parafian do podjęcia dzieła  Duchowej adopcji bierzmowanego. Polega ona na podjęciu, krótkiej modlitwy każdego dnia w intencji konkretnego kandydata do bierzmowania na czas przygotowania do tego sakramentu. W zakrystii można odebrać imię bierzmowanego. Serdecznie zachęcamy do tego wspólnotowego dzieła modlitwy.

8. Akcja Krwiodawstwa: Dzisiaj przy naszej parafii organizowany jest Dzień Krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia, w godzinach od 9.00 do 13.00. w Domu Katechetycznym.. Zachęcamy do podzielenia się tym drogocennym darem.

9. Prasa: Zachęcamy także do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!