IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024 Roku Pańskiego

Dzisiaj przeżywamy dziewiątą niedzielę zwykłą. „Boże, źródło wszelkiego dobra, wysłuchaj nasze pokorne prośby i spraw, abyśmy przez Ciebie natchnieni poznawali, co jest słuszne, i z Twoją pomocą to wypełniali”.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W poniedziałek, 3 czerwca – wspom. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  2. W piątek, 7 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pielgrzymka na Kaplicówkę: Dzisiaj odbywa się tradycyjna pielgrzymka naszej diecezji na Kaplicówkę w Skoczowie ku św. Jana Sarkandra. Rozpoczęcie pielgrzymki w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 10.30.
  2. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała: Przez całą oktawę Bożego Ciała będzie się odbywała procesja eucharystyczna wokół kościoła. W dni powszechne po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj, w niedzielę przed Mszą św. o godz. 17.30. Procesje będziemy łączyć z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy wszystkich do udziału w niej, a dzieci zachęcamy do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Podziękowania: Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała i tym osobom, które ją przygotowały i uświetniły: dzieciom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem oraz ich rodzicom i babciom, młodzieży i dorosłym. Dzieciom z klasy IV- przeżywających rocznicę I-komunii św. dzieciom komunijnym. Paniom i Panom, którzy przygotowali ołtarze; postawili je i udekorowali. Służbie kościelnej i służbie ołtarza – ministrantom i lektorom, tak mocno zaangażowanym w liturgię. Tym wszystkim, którzy złożyli swój dar na kwiaty do czterech ołtarzy i kościoła. Dziękujemy policji i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, którzy zadbali o nasze bezpieczeństwo w czasie procesji. Wszystkim mówimy: Bóg Zapłać!
  4. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzona jest w piątek po oktawie Bożego Ciała. Msze św. o godzinie 7.00, 17.00 i 18.00. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i pierwszy piątek miesiąca. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypadają: I-czwartek i I-piątek miesiąca. W czwartek, modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Spowiedź w tym dni popołudniu od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00. Zapraszamy!
  6. Pomoc charytatywna: Dzisiaj przy naszym kościele zostanie przeprowadzony charytatywny kiermasz ciast na pokrycie kosztów leczenia naszego byłego parafianina Mateusza Gruszczyka. O pomoc tę zwróciła się do nas jego rodzina. Ma także poparcie kurii biskupiej. Mateusz sierpniu musi przejść trzecią (ostatnią) operację nóg, która uchroni go przed amputacją kończyny. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Bóg Zapłać!
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.