II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

NIEDZIELA 02. 01. 2022 r.

„Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi”. Jesteśmy obdarzeni wielkim przywilejem. Możemy słuchać słów samego Boga. Jest to naprawdę coś niezwykłego i pięknego. Warto zdać sobie z tego sprawę, że uważne przyjmowanie Słowa Bożego sprawia, że odkrywamy w sobie wielką godność. Jaką? Godność Dziecka Bożego. O tym właśnie jest Dobra Nowina, która wybrzmiewa w całym okresie Bożego Narodzenia.

1. W czwartek, 6 stycznia –przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Epifania.
2. W przyszłą niedziele, 9 stycznia – przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

1. Objawienie Pańskie: W najbliższy czwartek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Jednego z najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich. W całym Kościele jest to dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które będą sprawowane jak w każdą niedzielę (również w przeddzień w środę o godz. 18.00). Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje prowadzone przez Kościół.

2. Orszak Trzech Króli: Zapraszamy, zwłaszcza rodziny z dziećmi do uczestnictwa w Orszakowym Kolędowaniu, które odbędzie się w naszej parafii w uroczystość Trzech Króli. Tym razem Orszak Trzech Króli nie przejdzie przez nasze miasto, jednak tradycyjnie w ten dzień chcemy razem oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Mszę św. o godzinie 11.30 odprawi ks. bp Piotr Greger, a po niej, około 12.30 Trzej Królowie złożą symboliczny pokłoń Dzieciątku. W dalszej części spotkania będziemy razem kolędować. Dzieci będą mogły wraz z Trzema Królami włączyć się do barwnego orszaku przebrane w stroje rycerzy bądź dwórek. Od godziny 10.45 udostępniona będzie sala w Domu Katechetycznym, gdzie będą mogły się przebrać, następnie utworzyć barwny pochód, który z królami przejdzie do kościoła, gdzie oczekiwać będzie Święta Rodzina. Serdecznie Zapraszamy!

3. Wizyta duszpasterska 2022: Nadal przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej zgłoszenia rodzin, które chciałyby przyjąć duszpasterza w swoim domu w ramach wizyty duszpasterskiej 2022. Kapłani odwiedzą te rodziny według ustalonego porządku. Plan kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

1. Nabożeństwa: W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi św. w całym tygodniu przed Mszami św., a zwłaszcza w czwartek. W sobotę, 8.01. przeżywać będziemy jako pierwszą sobotę z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej po Mszy św. o godzinie 7.00. W czwartek, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, nie będzie wieczornej adoracji w intencji Kościoła i synodu.

2. Kancelaria parafialna: W tym tygodniu (ze względu na kolędę) kancelaria parafialna będzie czynna w stopniu ograniczonym. Rano od wtorku do piątku w godz. 7.30 – 8.30. i w sobotę od godz. 10 do 12. Kancelaria nie będzie czynna we wtorek popołudniu.

1. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” z wyjątkowym dodatkiem – początkiem kolekcji: Biblia Audio. (część I – Ewangelie)  Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (8 zł). Temat numeru: „Między lękiem a nadzieją”: Czy pandemia, kryzys gospodarczy, kulturowy i tożsamościowy sprawią, że życie, które wiedliśmy do tej pory, przejdzie do przeszłości? Czy raptowne cywilizacyjne przyspieszenie zmieni nasze serca, umysły i dusze? Jaki będzie rok 2022? Na te pytania odpowiadają eksperci, ludzie nauki, kultury i Kościoła.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego i pomyślnego Nowego Roku AD 2022. Szczęść Boże!