NIEDZIELA 19.12.2021 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

W IV Niedzielę Adwentu gromadzimy się na celebracji Najświętszej Eucharystii. Trwając w oczekiwaniu na przyjście Pana, uświadamiamy sobie dzisiaj, że bliska jest chwila naszego spotkania z Nim w tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Niech ostatnie godziny poprzedzające noc Narodzenia upłyną nam na czuwaniu, abyśmy potrafili przyjąć przychodzącego Boga.

1. W piątek, 24 grudnia – przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspomnienie św. Adama i Ewy.
2. W sobotę, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego.
3. W niedzielę, 26 grudnia – przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. (pamiętać także będziemy o św. Szczepanie, diakonie Kościoła w Jerozolimie i pierwszym męczenniku chrześcijańskim).

1. Ostatnie dni adwentu: Przed nami ostatnie dni tegorocznego adwentu. Msze św. roratnie będą odprawione od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00, na które szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, a w piątek – w wigilię o godz. 7.00.

2. Spowiedź przed świętami Bożego narodzenia: Przed świętami wielu z nas pragnie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy dzisiaj przed każdą Mszy św. Ponadto dodatkowo kapłani będą obecni w konfesjonałach we wtorek, środę, czwartek od godz. 17.00, a także rano w godz.6.30 – 7.00. (rano w wigilię od godziny 6.00).

3. Opłatki i świece: Można jeszcze nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a w przyszłości zabrać z kościoła do swoich domów „Światełko Betlejemskie”. ( które niebawem pojawi się w kościele)

4. Wigilia: W piątek wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych. W dzień Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

5. Pasterka: W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału we Mszy św. Pasterskiej o godzinie 24.00. Pasterka poprzedzona będzie czuwaniem od godziny 23.30 na które, także zapraszamy. Podczas Pasterki nie będzie spowiedzi.

6. Boże Narodzenie: W dzień Bożego Narodzenia, w sobotę 25 grudnia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu o godzinie 17.30 zostaną odprawione uroczyste nieszpory na które serdecznie zapraszamy!

7. Niedziela Świętej Rodziny: W przyszłą niedzielę, 26 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny. W szczególny sposób będziemy się modlić za małżonków i rodziny w naszej parafii.

8. Wizyta duszpasterska 2022: Przypominamy, że już trwa przyjmowanie zgłoszeń rodzin, które chciałyby przyjąć kapłana w domu w ramach wizyty duszpasterskiej. Duszpasterze odwiedzą te rodziny, które zaproszą kapłana do swojego domu. Karty zgłoszeniowe można zabrać z zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Zgłoszenia są przyjmowane w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy już zainteresowali „kolędą” swoich sąsiadów. Pamiętajmy, że ciągle wiele osób jeszcze nie powróciło do kościoła po czasie przerwy i mogą nie wiedzieć o możliwości przyjęcia duszpasterza w swoim domu. Plan kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w wielu miejscach kościoła i w gablotach i zgodnie z nim odbędzie się tegoroczna wizyta duszpasterska.

9. Kancelaria parafialna: W wigilię, 24.12. br. nie będzie czynna kancelaria parafialna. W ważnych sprawach prosimy o spotkanie po porannej Mszy św. lub telefonicznie.

10. Synod i adoracja: Trwają spotkania synodalne w naszej parafii. Zachęcamy także do indywidualnego uczestnictwa w synodzie. Na temat poszczególnych zagadnień synodalnych można wypowiedzieć się w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej kurii: www.diecezja.bielsko.pl. Można też tę ankietę w formie papierowej pobrać z zakrystii i po wypełnieniu wysłać na adres Kurii Bielskiej, albo przynieść do zakrystii. W najbliższy czwartek w kaplicy MB Częstochowskiej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach trwającego synodu. Zapraszamy!

11. Stroiki świąteczne: Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 8.30 i 10.00 młodzież LO im. Adama Asnyka sprzedawać będzie stroiki i kartki świąteczne własnoręcznie wykonane. Dochód przeznaczony jest na Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, w ramach akcji Pola Nadziei.

12. Taca III niedzieli: Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na utrzymanie parafii i prace remontowe.

Życzenia świąteczne: Wszystkim, którzy spędzą święta poza parafią, już teraz przekazujemy życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej ludzkiej pomyślności.