XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022 Roku Pańskiego

Wszystko, co Bóg czyni i mówi, jest fundamentalnie i ostatecznie Dobrą Nowiną dla ludzi. Rozstrzygające jest to, że Syn Boży stał się Człowiekiem dla naszego zbawienia, a u swych stóp położył wszystkie wrogie „potęgi” (grzech, śmierć i szatana). Ponadto Chrystus – karmiąc nas swoim Ciałem i Krwią – daje nam przedsmak i gwarancję szczęśliwej wieczności w domu Ojca. Dzięki temu możemy mówić (sobie i światu) ze zdumieniem i z wdzięcznością, że dobrze jest być człowiekiem i odbyć ziemską pielgrzymkę!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
2. W czwartek, 23 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona z piątku ze względu na uroczystość NSPJ).
3. W piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała: Przez całą oktawę Bożego Ciała będzie się odbywała procesja eucharystyczna. W dni powszechne po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj, w niedzielę przed Mszą św. o godz. 17.30 i będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

  2. Podziękowania: Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała i tym osobom, które ją przygotowały i uświetniły: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Dziękujemy policji i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, którzy zadbali o nasze bezpieczeństwo w czasie procesji. Bóg Zapłać!

  3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzona jest w piątek po oktawie Bożego Ciała. Msze św. o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów szkół podstawowych i średnich zapraszamy w piątek, 24 czerwca na godzinę 8.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego.

  5. Taca na potrzeby parafii: W dzisiejszą niedzielę, jako trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na prace remontowe przy naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w kościele i przez konto bankowe.

  6. Wystawa, którą państwo na pewno zauważyliście na zachodniej ścianie naszego kościoła nosi tytuł: „Prymas Stefan Wyszyński – Historia Życia”. Zachęcamy do zapoznania się z nią, a przez nią z życiem i dziełem błogosławionego Prymasa. Dziękujemy organizatorom wystawy – bielskiemu oddziałowi Klubu Inteligencji Katolickiej. Wystawa potrwa do przyszłej niedzieli.

  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!