NIEDZIELA 19.09.2021r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Pan Jezus — w obliczu pełnego dramaturgii sporu swoich uczniów – daje radę, którą winniśmy potraktować jako fundament dla kształtowania właściwych relacji z innymi ludźmi. Wzywa do postawy służby, która jest przecież niczym innym jak wyrazem miłości.

Dziś III Niedziela miesiąca. Składka podczas mszy św. przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy mają na sercu sprawę utrzymania naszej parafii.
Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek składaną przy wyjściu z kościoła wspieramy nasze Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

W poniedziałek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
we wtorek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
w czwartek, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
w piątek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej i naszego kościoła parafialnego. Jest to dla naszej parafii uroczystość i z tej racji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Na mszę świętą w piątek na godz. 18.00 zapraszamy członków wspólnot działających w naszej parafii. Jest to oficjalne rozpoczęcie formacji duszpasterskiej tych grup. Wtedy też w sposób szczególny będziemy modlić się za księdza Krzysztofa z okazji Jego 40-tych urodzin.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od poniedziałku 20 września rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała, którą obchodzimy 28 września. Nowenna prowadzona jest przez Rycerstwo św. Michała Archanioła codziennie przed mszą świętą wieczorną.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy jutro, w poniedziałek 20 września po Mszy Świętej wieczornej. Po adoracji spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym „Kana”.

  3. Od 26 września do 2 października w naszej diecezji odbędzie się kolejny Tydzień z Ewangelią. Pragniemy, by ten czas zaznaczył się także w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich liderów wspólnot na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek na godz. 19.00.
  4. Z potrzeby serca pragniemy podziękować wszystkim tym naszym parafianom, którzy w minionym tygodniu rezerwowali intencje mszalne na przyszły rok. Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie. W tym i następnych tygodniach będziemy przyjmować rezerwacje w kancelarii w godzinach urzędowania i w zakrystii po Mszach św. w tygodniu (za wyjątkiem poniedziałku rano).
  5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.